الهام امامی، رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مک‌گیل کانادا

 

انجمن همبستگی همه ایرانیان دنیا (آهاد) _ الهام امامی پرفسور ایرانی از ماه ژوئیه سال ۲۰۱۸ به عنوان رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مک گیل کانادا انتصاب شد.

وی از سال ۲۰۱۱ به عنوان استادیار و سپس چند سال متمادی در سمت استاد تمام در دانشگاه مونترال، دانشکده دندانپزشکی و مدرسه بهداشت عمومی همان دانشگاه فعالیت داشته است.

از هنگام ورود وی به کانادا در سال ۲۰۰۲ تاکنون دارای ۱۷ سال سابقه در رشته دندانپزشکی در بخش های دولتی و خصوصی می باشد. با ادامه مطالعات خود در مونترال به عنوان یکی از محققان مطرح رشته دندانپزشکی معرفی شد.

این پرفسور بنام دارای مدرک دکتری در رشته Biomedical Science و مدرک کارشناسی ارشد در رشته Prosthodontic Rehabilitation از دانشگاه مونترال بوده است. همچنین دوره فوق تخصص خود را در رشته بهداشت عمومی و اپیدمیولوژی از دانشگاه مک گیل گذرانده است.

از مسئولیت های پرافتخار وی می توان مسئول کلینیک بهداشت عمومی شبکه بهداشت مونترال و مدیریت بخش تحقیقات دهان و دندان دانشگاه مونترال و مشاور انجمن تحقیقاتی دهان و دندان کانادا اشاره کرد. همچنین در بسیاری از سازمان های تحقیقاتی کانادا نقش آفرینی کرده است.

این پرفسور ایرانی تبار مفتخر به دریافت جوایز ملی و بین المللی در عرصه فعالیت های حرفه ای و تحقیقاتی شده است. مقالات وی در مراکزی همچون مرکز بررسی و انتشار NIH و سایر رسانه ها منتشر شده است.

پرفسور امامی به سبب سی سال سابقه تجربه عملی و آکادمیک در رشته دندانپزشکی اکنون مسئولیت بزرگ ریاست دانشکده دندانپزشکی مک گیل را بر عهده گرفته است.

پرفسور الهام امامی یکی از شخصیت های موفق و مثبت گرای جامعه آموزش و تحقیقات کانادا به شمار می رود.