رودابه (رودی) بختیار معروف ترین گوینده شبکه سی ان ان

 

انجمن همبستگی همه ایرانیان دنیا (آهاد) _ رودابه بختیار، متولد ۲۱ ژوئن سال ۱۹۶۶ در کالیفرنیا است. وی از پدر و مادری ایرانی در آمریکا متولد و در ایران بزرگ شد. او تحصیلاتش را در دانشگاه کالیفرنیا در شهر لس آنجلس ادامه داده و در این دانشگاه مدرک لیسانس بیولوژی را دریافت کرد.

رودابه کار خبرنگاری خود را از شبکه سی ان ان آمریکا شروع کرد و بعدی از مدتی مجری بخش CNN Headline News شد و در ۱۱ سپتامبر سال۲۰۰۱ مجری فوق برنامه در زمان حملات تروریستی بود.

رودابه، که نامی دیگر در فهرست موفق ترین زنان ایرانی در جهان است، بعد از ۱۰ سال کار مداوم در شبکه سی ان ان به علت مراقبت از پدر مریض احوال خود و به دست آوردن افتخارات و تجربیات بیشتر، در ۱۱ ژانویه سال ۲۰۰۶ به صورت رسمی به کانال فاکس نیوز پیوست. وی همچنین طی سفری به ایران برای شبکه فاکس نیوز گزارشی از زندگی مردم ایران تهیه کرد. در ضمن او از جمله کسانی است که در مراسمی در واشنگتن، برای مردم زلزله زده بم کمک های نقدی بسیاری جمع آوری کرد.

او در سال ۲۰۰۲ جایزه Iranian American Republic Council Achievement Award را از آن خود کرد و وقتی در شبکه سی ان ان مشغول به کار بود، به عنوان نهمین خبرنگار برتر آمریکا دست یافته بود.

 

✍️ دیدگاه شما 🙏