زندگینامه سالار کمانگر

 

به گزارش انستیتو تحقیقات ایرانیان ترکیه _سالار کمانگر  یکی از جوانترین افرادی است که در گوگل شروع به کار کرده است و به سمت های بالای مدیریتی نیز رسیده است. او برای مدتی مدیر عامل یوتیوب که هم اکنون زیر مجموعه گوگل است بود.

تولد سالار کمانگر

او متولد سال ۱۳۵۵ شمسی و ۱۹۷۷ میلادی در شهر تهران و نهمین عضو از خانواده بزرگ گوگل است که توانسته در سال ۱۹۹۹ و در سن ۲۲ سالگی و بعد از دریافت مدرک لیسانس خود در رشته بیولوژی از دانشگاه استنفورد وارد شرکت گوگل شود.

جالب است که رشته سالار کمانگر هیچ ارتباطی به شغل فعلی او در گوگل ندارد.

پیشرفت‌های سالار کمانگر

یکی از بزرگترین پیشرفت‌های او رسیدن به مدیر عاملی یوتیوب که قبلا توسط گوگل خریداری شده بود است و او بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در این سمت به شرکت بزرگ گوگل خدمت می‌کرد.

سالار کمانگر در یوتیوب

او و گوگل ادورز

در اوایل سال ۲۰۰۱ او با پیش گامی در راه اندازی سیستم گوگل ادورز-سیستمی در گوگل برای تبلیغ سایت‌ها که بر اساس محتوا و میزان پرداخت به آن‌ها در کلمه کلیدی خاص رتبه می‌دهد- که هم اکنون یک منبع درآمدی قوی در شرکت گوگل به حساب می‌آید جزو کلیدی ترین مهره های گوگل شد و طوری شد که در سال ۲۰۰۶ در مجله هفتگی بیزینس این مطلب منتشر شد که بدون سالار کمانگر گوگل، گوگل فعلی نمی‌شد.

۵نام به عنوان مخترعین اصلی سیستم Google Adwords ثبت شده است که در این میان نقش سالار کمانگر از همه بیشتر بوده است.

کمک سالار کمانگر در سایر بخش‌های گوگل

او فقط در قسمت یوتیوب و Adwords فعالیت نداشته است و مسئولیت نظارت در بخش‌های Blogger، Docs، Calendar، googleTv، Picasa، Talks و… را در این شرکت بزرگ داشته است.

او هم اکنون ۴۱ سال سن دارد و به همراه امید کردستانی جزو نوابغ ایرانی گوگل به شمار می‌آید.

سالار کمانگر در ابتدا

او بعد از فارغ التحصیلی و ورود به شرکت گوگل به همراه همکاران خود اولین بیزینس پلن شرکت گوگل را راه‌اندازی کرد و مسئول مالی و قانونی آن شد. بعد از آن عضو تیم محصول گوگل شد و روی پروژه های مختلف مشغول به کار شد.

زندگی شخصی

زندگی شخصی سالار کمانگر

او زیاد در قید و بند نمایش دادن زندگی شخصی خودش نیست ولی بنابر خبرهای منتشر شده برای مدتی با ایوانکا ترامپ قرار می‌گذاشته است.

حرف‌هایی شنیدنی از سالار کمانگر

او برای افرادی که دوست دارند مثل او بشوند نیز توصیه‌ای دارد که شنیدنی است :

خودمان را درگیر یک شغل عالی نکنیم بلکه کاری را انتخاب کنیم که واقعا به آن علاقه مند هستیم و در آن امکان پیشرفت داریم.

مقام های کسب شده او

  • معاون برنامه های تحت وب گوگل از جمله جی میل ، تقویم ، اورکات ، بلاگر ، پیکاسا و ..
  • مدیر عامل شرکت گوگل
  • مدیرعامل Youtube
  • مدیر پروژه Google TV