سفر ترامپ به فرانسه/ برنامه شام در برج ایفل

دیدبان ایران _ مکرون که دوماه پیش به ریاست جمهوری فرانسه برگزیده شد، خواستار یکپارچگی و انسجام بیشتر در کشورهای عضو منطقه یورو شده است.

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای دیدار و گفت‌و‌گو با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و همچنین حضور در مراسم روز ملی فرانسه (روز باستیل) به پاریس سفر کرده است.
اقدامات آمریکا- فرانسه در سوریه و عراق علیه گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) محور اصلی گفت‌و‌گوهای روسای‌جمهوری آمریکا و فرانسه است.

قرار است امشب روسای جمهور فرانسه و آمریکا به همراه همسرانشان شام را در رستورانی در برج ایفل صرف کنند.

براساس گزارش‌های دریافتی این دو فردا رژه نیروهای آمریکا و فرانسه را در جریان مراسم نظامی روز باستیل در خیابان شانز‌ه‌لیزه تماشا خواهند کرد.

امسال مصادف است با یکصدمین سالگرد ورود نیروهای آمریکایی به جنگ جهانی اول.

به رغم اختلافات واضح بین دو رهبر، فرانسه گفته است که مکرون برای تثبیت مجدد روابط تاریخی دو کشور تلاش خواهد کرد و مانع از منزوی شدن آمریکا خواهد شد.

رئیس جمهور فرانسه قبل از دیدار با ترامپ در اولین نشست مشترک کابینه فرانسه-آلمان که با حضور آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

این نشست در کاخ الیزه برگزار می‌شود.

مکرون که دوماه پیش به ریاست جمهوری فرانسه برگزیده شد، خواستار یکپارچگی و انسجام بیشتر در کشورهای عضو منطقه یورو شده است.

رئیس جمهور فرانسه در سخنانی که در یکی از روزنامه‌های این کشور به چاپ رسیده گفته است که او قبول دارد که فرانسه باید در زمینه اقتصادی اصلاحاتی را انجام دهد.

اما او در عین حال از آلمان خواسته تا از احیای سرمایه گذاری خصوصی و عمومی در اروپا حمایت کند.