گفتگوی نگام با آرمان مرتضوی ، خواننده سبک اعتراضی از آلمان / سناریوسازی های تاریخ مصرف گذشته برای کشتار معترضان در زندان ها

 

نگام ، حسن مقیمی _ جنبش ۸۸ و کشتار خیابانی معترضان و سناریو سازی های تلویزیونی و افتضاح کشتار های کهریزک و توهین به شعور مخاطب باعث شد که حداقل خیال ما را آسوده سازد مردمی که اینبار برای گرفتن حداقل حق و حقوق خود و رساندن درخواست های خود به گوش مسئولین به خیابان ها آمده اند دیگر فاجعه ایی همانند کشتار ۸۸ برایشان رخ ندهد اما دریغ و صد افسوس که خوی وحشیگری در عاملان این جنایات نهادینه شده است .

 

پیرامون همین موضوع همکلام شدیم با آقای آرمان مرتضوی ، خواننده سبک اعتراضی از آلمان که که در ادامه می خوانیم :

 

نگام : باز هم اعتراضات و فریاد دادخواهی و مظلومیت مردم ایران و باز هم تکرار کهریزک ها،چرا کهریزک ها به پایان نمیرسد و حکومت همواره در حال برپایی کهریزکی تازه میباشد؟

 

این قیام کاملا متفاوت با قیام سال ٨٨ میباشد. این قیام ، قیام مردمى بود که در دریای فقر دارند دست و پا میزنند تا خودشان را نجات دهند مردمى که دیگر از ظلم و ستم و دروغهاى این رژیم دیکتاتورى و دینى ، مذهبى خسته شدند. رژیمى که تمام جان و مال مردم رو غارت کرده است .رژیم کهریزک هاى زیادى دارد این چیز تازه اى نیست از قبل هم بوده است . خاوران را از یاد نبریم در دیگر شهرها هم قطعا بوده متاسفانه در آن زمان مثل الان اینترنت نبود و ظلمهاى این رژیم افشاگرى نمیشد ولى الان به راحتى میتوان جنایات این رژیم را افشا کرد. شک نکنید که کهریزکهاى زیادى رژیم دارد حکومت براى بقای خودش دست به هر کارى میزند.

 

نگام : به عقیده شما سناریو سازی های نظام ایران و جابجا نمودن مظلوم و ظالم تا کی ادامه خواهد داشت؟

 

نظامى که با زور و ترفند به روى کار آمده را مگر به راحتى میتوان بیرون کرد. اینها روى گنجى نشستند به اسم ایران . شما مگر میتوانید دزد را به راحتى از خانه بیرون کنید اینها به خودشان رحم نمیکنند واى به حال مردم ولى با همه این حرفها راهکار دارد و شدنى هست زمان میبرد و همه اینها بر میگردد به عزم و اراده خود مردم و کمک نیروهاى نظامى خسته شده از نظام.. متاسفانه ارتش تا الان هیچ اقدامى نکرده است امیدوارم تکانى به خودشان بدهند.

 

نگام : آیا در مجامع جهانی میتوان بر علیه نظام ایران بخاطر قتل ها و شکنجه و آزار و اذیت شهروندان اقامه دعوا نمود؟

 

راستش را میخواهید در حد حرف میشود شکایت کرد ولى عملا نه…

دلیلش هم کاملا مشخص هست یک نمونه اش هم چند وقت پیش دیدید این همه داد و بیداد و اعتراضات بر علیه آخوند شاهرودى در کشور المان شد نتیجه اش هم مشاهده نمودید خیلى راحت از المان خروج کرد آب از آب هم تکان نخورد دلیلش هم کاملا مشخص است . من به شخصه اصلا حقوق بشرى نمى بینم کدام حقوق بشر ، کجاست اصلا چکاره هستند حقوق بشرى که نمى بیند چه به حال زندانیان سیاسى ما میآید. جوانانى که در زندان کشته میشوند و بعد انگ خودکشى میزنند .گلرخ و آتنا را مورد ضرب و شتم قرار میدهند و هزاران اتفاق دیگر فقط نشستند گزارش تهیه میکنند و خبر میدهند فلان اتفاق براى زندانیان ما افتاد من همیشه معترض هستم به عملکرد سازمان حقوق بشر ، حقوق بشر در این کشورها اعمال میشود براى خودشان به شکایات من و شما بر علیه نظام و افراد وابسته به نظام که اعدام کردند و اختلاس کردند و خوردند و بردند رسیدگى نمیشود. شاید با سرنگونى این رژیم بعدها بشود حق این مردم را از ظالم گرفت و انها را به پاى میز محاکمه کشاند در حال حاضر این عمل غیر ممکن است چون دنیا فعلا پشت این نظام دیکتاتورى است.

 

نگام : دلیل سکوت کشورهای اروپایی نسبت به جنایت های رژیم ایران چیست؟

 

کاملا مشخصه اروپا بیشتر به فکر قرار دادهاى اقتصادى خودش هست تا مردم ایران ….

باید هم پشت نظام باشد مخصوصا کشورهاى المان و فرانسه که سود بیشترى از این ارتباطات و قضایا میبرند .همه میگویند امریکا کشور منفورى هست ولى من میگویم المان منفورترین کشور دنیا هست و سیاست زیرکانه اى دارد. یک نمونه هم در جواب سؤال پیشین شما گفتم خارج کردن شاهرودى جلاد از المان.

زمان جنگ ایران و عراق هم خیلى موزیانه کار کرد و هنوز هم این نقش را دارد بازى میکند این تحریمهایى که توسط این دولتها براى ایران میشود یقین داشته باشید یک بازى سیاسى هست ایران تمام این تحریمها را به راحتى دور میزند. من چندین سال در بندرعباس ، در گمرک به عنوان ترخیص کار در چند شرکت حمل و نقل بین المللى کار کردم و از همه قضایا خبر دارم که چه اتفاقاتى مى افتاد ولى خوشبختانه هرگز دزد نبودم مثل بعضیها و مسایلى را که دیدم من را امروز به این باور رسانده که اروپا فقط منافعش برایش مهم است همین و بس.

 

نگام : چقدر زمان لازم است تا از بستر اینگونه اعتراضات و تجمعات ، انقلابی تازه به وجود آید؟

 

بیشتر حکومتهاى دیکتاتورى که نابود شدند شروعش با اعتصابات و اعتراضات مردمى و ارگانهاى دولتى بوده است .متاسفانه من نمیتوانم پیش بینى کنم که این نظام کى نابود خواهد شد و یا اینکه از بستر این اعتصابات و اعتراضات انقلابى دیگر بوجود خواهد امد یا خیر ، دلایلش هم زیاد است. از یه طرف اصلاح طلبها هنوز بر این باورند که حکومت آخوندى باشد و اظهار نظر زیاد میکنند ، از طرفى مردم ، خود جوش به خیابانها مى آیند بدون برنامه ریزى و سازمان دهى و این کار را کمى مشکل میکند هر انقلابى باید برایش برنامه ریزى کرد و هر آزادى بدون خونریزى بدست نیامده است.

 

نگام : در پایان اگر ناگفته ای است بفرمائید؟

 

من در آخر صحبتهایم فقط نظرات خودم را بیان میکنم و این دلیل بر این نیست که من دارم راهکارى ارائه به مردم عزیزم میدهم من هم جز همون مردم هستم ، اعدام عزیزانم را تجربه کردم اعتراضات مردمى در سالهاى ٨٨ هم و دیگر اعتراضات را÷ دیده ام فقر را که خیلى تجربه کرده ام و با وجود اینکه هشت سال در این غربت سرد و بى روح هستم ولى همیشه روحم و قلبم با مردمم بوده و این را شما در کارهاى هنرى من میتوانید ببینید هر آلبوم هنرى من حکایت از دردى دارد که بخاطر مردمم اجرا شده پس فقط به عنوان یک هموطن تبعیدى در غربت درد و دلم و ایده هاى خودم را بیان میکنم و خارج از این هم نیست من نمیتوانم براى مردمم تصمیم بگیرم ولى میتوانم حداقل کارى که انجام دهم کنارشان باشم

من معتقدم نظام آخوندى را باید اول از همه با اعتراضات مداوم و اعتصابات ارگانها و سازمانهاى دولتى که سازمان دهى شده باشد از کار انداخت این حکومت با زور به روى کار آمده و با زور هم باید مقابله کرد من یادمه نزدیک چهارشنبه سورى میشد ما هم نوجوان بودیم اگر نارنجک دستى درست میکردیم جلو پاى مردم نمیزدیم و افراد کمیته و بسیجى را نشانه میگرفتیم متاسفانه امروز برعکس شده نارنجک دستى درست میشه براى جلوى پا زدن خواهر و مادران و از این کار لذت میبرند و از دیدن ترس انها خنده اى هم میکنند اگر شمایى که واقعا میخواهید بخندید جلوى اخوندها و مزدوران حکومتى بزنید یا اینکه طرف اسلحه به دست میشود ناموس مردم را میکشد یا اینکه طرف چاقو و قمه بر میدارد به جان مردم بیچاره مى افتد یا به دختر و زنان تجاوز میکند و بعد انها رو میکشد تو اگر غیرت و شهامت دارى به روى اخوندها و مزدوران حکومتى اسلحه ، تیغ و قمه بکش که ٣٩ سال است دارند به شماها زور میگویند .

نه اینکه تیغ و اسلحه و قمه ات رو به روى مردم بیچاره میکشید امروز دیگر تظاهرات مردمى ان هم به صورت مسالمت امیز در مقابل رژیم دیکتاتورى جواب نخواهد داد ٣٩ سال شد فقط شعار شنیدیم بس است زور در مقابل زور همه اینها باید با هم انجام شود تظاهرات منسجم و سازماندهى شده اعتصابات ارگانهاى دولتى همه با هم و در نهایت به زور تیغ و قمه و نارنجک دستى وتیرکمان و اسلحه وغیره در مقابل فقط مزدوران آخوندى نه مردم بیچاره ، مزدوران شناسایى شوند حالا در هر لباسى میخواهند باشند و بلایى که انها سر جوانان ما اوردند سر خودشان پیاده کنند باز هم میگوییم همه چیز باید بر اساس یک برنامه ریزى دقیق و منسجم باشد در پایان از شما تشکر میکنم که همیشه اجازه میدهید حرفهایم را رک و صریح بیان کنم و از اینکه سخنانم سانسور نمیشود سپاسگزارم .

موفق و پیروز باشید به امید ایرانى آزاد و آباد

 

برای آشنایی بیشتر با آقای آرمان مرتضوی و دریافت موزیک ویدئو های اعتراضی ایشان به کانال تلگرامی وی بپیوندید :
@armanmusicpage