پیست محبوب «آف‌رود» سواران در ایغدیر ترکیه

انستیتوتحقیقات ایرانیان ترکیه _ رشته‌کوه آرَس شامل کوه آغری در ناحیه آناتولی شرقی ترکیه که با ارتفاع ۵ هزار و ۱۳۷ متر به عنوان «بام ترکیه» شناخته می شود، محبوب‌ترین پیست دوستداران اتومبیل رانی «آف‌رود»است.

رشته‌کوه آرَس در ناحیه آناتولی شرقی ترکیه برای دوستداران اتومبیل رانی «آف‌رود» که بسیاری از سراشیبی های مهم کشور در آن قرار دارد، به عنوان پیستی بدون جایگزین تبدیل شده است.

کوه آغری در نزدیکی مرز کشور با ایران که با ارتفاع ۵ هزار و ۱۳۷ متر بلندترین کوه ترکیه به شمار می رود نیز جزو این قلمرو است.

این رشته‌کوه همچنین علاوه بر آثار باستانی، آبشارها و دیگر زیبایی‌های طبیعی مختلف از بسیاری ویژگی‌ های جالب توجه دوستداران آف‌رود نیز برخوردار است.

دوستداران آف‌رود با برگزاری فعالیت‌های مختلف اتومبیل‌رانی در این قلمرو شامل مناطق زیادی با ارتفاع مختلف از ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۴۰۰ متر از سطح دریا قصد جلب توجه ورزشکاران شهرهای مختلف ترکیه به این محدوده را دارند.

صادق پولات، رئیس کلوب آف‌رود استان ایغدیر به خبرنگار آناتولی گفت: فعالیت‌های مختلف ورزشی برای معرفی این محدوده به مردم بدون آسیب زدن به طبعیت برگزار می کنیم. چون از اتومبیل‌های مجهز استفاده می کنیم، می توانیم به امکان کشف زیبایی‌های طبیعی جدید که تاکنون هیچ کسی ندیده است، دست یابیم.