کوئنتین تارانتینو از رومن پولانسکی در برابر اتهام ‘تجاوز’ دفاع کرده بود

کانون فرهنگی هنری خنیا _ به دنبال انتشار مجدد یک مصاحبه رادیویی از کوئنتین تارانتینو، کارگردان سرشناس که او در آن رابطه جنسی رومن پولانسکی با یک دختر ۱۳ ساله را تجاوز نخوانده، انتقادها از کارگردان پالپ فیکشن بالا گرفته است.

 

 

به گزارش بی بی سی فارسی ، رومن پولانسکی، فیلمساز متولد لهستان و مقیم فرانسه، از سال ۱۹۷۷ به اتهام داشتن رابطه جنسی با دختری ۱۳ ساله از سوی پلیس آمریکا تحت تعقیب است.

 

در این مصاحبه که در سال ۲۰۰۳ انجام شده، آقای تارانتینو این اتهام را کم اهمیت جلوه داده و گفته است سکس با دختر ۱۳ ساله تجاوز نبوده است.

آقای تارانتینو به مجری رادیو گفته است که این دختر ‘خواهان برقراری رابطه جنسی با رومن پولانسکی بوده است.’

رومن پولانسکی در سال ۲۰۰۳ برای فیلم پیانیست جایزه اسکار برد

 

آقای پولانسکی اعتراف کرده که با این دختر رابطه جنسی داشته است. او ۴۲ روز هم در زندان بود اما بعدا از آمریکا به اروپا گریخت.

رومن پولانسکی در سال ۲۰۰۳ برای فیلم پیانیست جایزه اسکار برد.

تارانتینو هنوز واکنشی نسبت به پخش مجدد این مصاحبه نشان نداده است.

او در این مصاحبه به طور مفصل در باره پرونده رومن پولانسکی صحبت کرده است.

آقای تارانتینو در این مصاحبه قدیمی گفته بود: “او (پولانسکی) به یک فرد سیزده ساله تجاوز نکرد، او با کسی که خردسال بود سکس داشت اما این تجاوز نیست.”

آقای تارانتینو گفت: “به نظر من وقتی از لغت تجاوز استفاده می‌شود به معنای خشونت و استفاده از زور است.”

وقتی یکی از مجریان این مصاحبه رادیویی به آقای تارانتینو گفت که به دختر ۱۳ ساله پیش از برقراری رابطه جنسی داروی فعال‌کننده روان و نوشیدنی الکلی داده شده بود، او کماکان این مسئله را که در چنین شرایطی برقراری رابطه‌ جنسی تجاوز است را رد کرد.

آقای تارانتینو در بخش دیگری از مصاحبه پذیرفت که چنین کاری غیر قانونی است و اگر مردی می‌خواست با دختر ۱۳ ساله او (البته اگر دختری می‌داشت) رابطه جنسی برقرار کند او را ‘لت و پار’ می‌کرد.

وقتی مجری به تارانتینو گفت رومن پولانسکی می‌توانست از چنین وضعی اجتناب کند و با ۱۳ ساله‌ها رابطه نداشته باشد تارانتینو گفت ‘او دختر دوست دارد.’

در شبکه‌های اجتماعی کاربران از این مصاحبه و اظهارات آقای تارانتینو ابراز شگفتی کرده و اظهارات او را ‘نفرت‌انگیز’ خوانده‌اند.