حجت‌الاسلام ماندگاری: اختلاف افکنی در جامعه به دور از رفتار فاطمی است

کانون نواندیشی دینی مدارا _ حجت‌الاسلام ماندگاری گفت: حضرت زهرا(س) اجازه نمی‌دادند که در منزل او اختلاف رخ دهد امروز هر کس بخواهد فاطمی عمل کند نباید اجازه دهد در جامعه اختلاف ایجاد شود.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام محمدی مهدی ماندگاری استاد حوزه علمیه در مراسم سوگواری حضرت زهرا(س) که در بیت الزهرا(س) تهران برگزار شد، گفت: حضرت زهرا(س) جلوه تعاون و تقوای الهی بودند.

وی افزود: حضرت زهرا(س) به همراه امیرمومنان امام علی(ع) و فرزندانشان در مسیر تعاون و تقوای الهی یک امت شده بودند، این خانواده مقدس در مباهله، دفاع از ولایت و عبادت و هر اقدامی همه با هم بودند.

حجت‌الاسلام ماندگاری عنوان کرد: حضرت زهرا(س) و امیرمومنان امام علی(ع) هر دو حجت خدا بودند، اما همواره تابع امیرمومنان امام علی(ع) بودند اگر امروز در جامعه همه تابع ولی فقیه باشند گرفتاری‌های ما رفع خواهد شد.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: اینکه ولی فقیه در جامعه سخنی می‌فرمایند و برخی به آن تبصره می‌زنند کار بسیار اشتباهی است که به جامعه ضرر می‌زند، حضرت زهرا با آن عظمت عرفانی، علمی و شخصیتی که در حدیث کساء خداوند همه را با او معرفی می‌کند اما ایشان اصل ولایت را رعایت می‌کنند.

وی افزود: حضرت زهرا(س) اجازه نمی‌دهد که در منزل او اختلاف رخ دهد امروز هر کس بخواهد فاطمی عمل کند نباید اجازه دهد در جامعه اختلاف ایجاد شود.

 حجت‌الاسلام ماندگاری با بیان اینکه حضرت زهرا(س) تبلور آیات قرآن کریم است، بیان داشت: در این خانواده همه تقوای الهی و حدود او را در همه حال رعایت می‌کنند.

استاد حوزه علمیه افزود: ای کسانی که ایمان آوردید از نماز و روزه کمک بگیرید، حضرت زهرا(س) می‌فرمایند اگر می‌خواهید در این عالم موفق شوید به عوامل ظاهری و باطنی آن توجه کرده و آن را رعایت کنید.

وی ابراز کرد: عوامل ظاهری رونق کار تلاش هوشمندانه و مداوم و عامل باطنی آن دعا است، این در زندگی اهل‌بیت تجسم دارد، ما هم اگر قرار است قرآنی زندگی کنیم باید از اهل بیت(ع) الگو بگیریم.

حجت‌الاسلام ماندگاری بیان داشت: امروز افراد بیکار جامعه ما دنبال کار آسان با حقوق عالی هستند که تفکر غلطی است، آمادگی انسان برای کار از آمادگی او برای درس بیشتر است اما ما کاری می‌کنیم که انگیزه کار کردن از بین می‌رود، در منزل حضرت زهرا(س) همه با هم کار می‌کردند.

استاد حوزه علمیه گفت: حضرت زهرا(س) دختر نبوت، همسر ولایت و مادر امامت است اما در منزل در کنار کنیز خود کار می‌کردند.

وی با بیان اینکه همه باید قانون را به عنوان عامل ظاهری کار رعایت کنیم، ابراز کرد: قانون خداوند و جامعه را رعایت کنید و به زیردست خود ظلم نکنید تا در زندگی خود برکت داشته باشید.

حجت‌الاسلام ماندگاری عنوان کرد: تلاش، احترام به قانون، احترام به یکدیگر، صداقت، امانتداری، وفای به عهد، وجدان کاری، صبر همه از اصول مهم برای بهتر شدن زندگی ظاهری است.

استاد حوزه علمیه گفت: عمل به کتاب خدا و سیره پیامبر(س) و اهل‌بیت(ع)، استعانت از صبر و نماز نیز از عوامل باطنی رونق زندگی انسان است.