آیت‌الله مجد: هدف اصلی انقلاب احیای اسلام و آماده‌سازی زمینه ظهور بود

کانون نواندیشی دینی مدارا _ آیت‌الله مجد گفت: همه کسانی که تریبون یا رسانه‌ای در اختیار دارند باید این مساله را تبین کنند که هدف اصلی انقلاب امام راحل برای احیای اسلام و آماده‌سازی زمینه ظهور بود.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، آیت‌الله سید محمود مجد مدیر حوزه علمیه باقر العلوم در مراسم سوگواری حضرت زهرا که در مسجد جامع غدیر برگزار شد، گفت: حضرت زهرا(س) هم به خاطر فداکاری برای اسلام نزد خداوند عزیز بود، دهه فجر هم اگر عظمت دارد به خاطر اسلام است، چراکه انقلاب برای احیا و زنده کردن اسلام انجام شد.

وی با اشاره به صلوات مخصوصه حضرت زهرا(س)، عنوان کرد: در این صلوات به سری که خداوند در وجود حضرت زهرا(س) به ودیعه گذاشته اشاره شده است.

آیت‌الله مجد افزود: سری نهفته در وجود حضرت زهرا(س) به اندازه شب قدر ناشناخته است، طوری که کسی نمی‌تواند آن را درک کند.

استاد حوزه علمیه بیان داشت: حضرت زهرا(س) علت غایی وجود پیامبر(ص) است، آنقدر نزد خداوند عزیز است که به خشم و غضب او خشم و غضب می‌کند، همواره بنده باید تابع خداوند باشد اما در این مورد خداوند به حضرت زهرا(س) نگاه می‌کند.

وی با بیان اینکه انقلاب برای احیای دین اسلام صورت گرفت، ابراز کرد: از واجبات دین حفظ اسلام است بر همین مبنا امام راحل انقلاب کردند که اسلام را از نابودی نجات دهند کما اینکه همان اوایل انقلاب خود فرمودند ای علمای اسلام به داد اسلام برسید که در حال نابودی است.

آیت‌الله مجد افزود: امام راحل و پیروان ایشان انقلاب کردند که اسلام را در کشورمان و دنیا زنده کنند هدف اصلی برای رسیدن به دنیای مادی نبود اگرچه این مساله هم در حاشیه مورد نظر بود.

استاد حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: همه کسانی که تریبون یا رسانه‌ای در اختیار دارند باید این مساله را تبین کنند که انقلاب امام راحل برای احیای اسلام و آماده‌سازی زمینه ظهور بود.