«نگاه کاردان» از تلویزیون ایران فردا پخش می‌شود

آهاد _ برنامه پر مخاطب نگاه کاردان که تا پبش از این از تلویزیون اندیشه پخش می‌شد از این هفته هر یکشنبه نیم روز به وقت غرب آمریکا، از تلویزیون ایران فردا به مدیریت علیرضا نوری زاده پخش می‌شود. پرویز کاردان تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی مدیریت تلویزیون اندیشه را به عهده داشت که با تغییر مالکیت این شبکه، از سمت خود کناره گیری‌ کرد.

«نگاه کاردان» عنوان برنامه‌ای است که تهیه و اجرای آنرا پرویز کاردان هنرمند پرسابقه ایرانی‌آمریکایی از قریب به ۲۲ سال پیش عهده دار است و در آن که به صورت هفتگی تهیه و اجرا می‌گردد، با نگاهی آمیخته به طنز رویدادهای روز و مسائل جاری در جامعه را فارغ از ملیت، مذهب و موضوع  در هفت پرده به نمایش می‌گذارد. این برنامه مرکز ملی زبان‌های خارجی ایالات متحده آمریکا (NFLC) که در دانشگاه مریلند مستقر است، در سال ۲۰۱۵ به عنوان منتخب برنامه‌های تلویزیونی ساخته شده به زبان فارسی در ایالات متحده آمریکا برگزید و مجموعه برنامه‌های تولید شده از سری «نگاه کاردان» حد فاصل سال‌های ۲۰۱۰ تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی برای کمک به توسعه آموزش زبان فارسی در دانشگاه مریلند، در اختیار دپارتمان زبان‌های خارجی این دانشگاه قرار گرفت.

پرویز کاردان، زاده ۱۳۱۶خورشیدی در شهر شیراز و فارغ‌التحصیل از دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک دانشگاه تهران است. آقای کاردان دوره تخصصی کارگردانی تلویزیونی را در انگلستان پشت سر گذاشته‌است. وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۳۸ با بازی در نمایش‌های تلویزیونی آغاز کرد و با کارگردانی سریال خانه به دوش و ایفای نقش«مراد برقی» در خاطره جمعی ایرانیان ماندگار شد. آقای کاردان پس انقلاب مجبور به ترک ایران گردید و سرانجام در لس‌آنجلس ساکن و فعالیت حرفه‌ای خود را از سر گرفت.