هشدار:قابل توجه پناهجویان عزیز ایرانی مقیم ترکیه

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه_طی چند ماه گذشته اخبار و اطلاعاتی به دست مدیریت مجموعه پناه رسید که نشان می دهد عده ای افراد سودجو و کلاهبردار با دادن وعده های پوچ و واهی
مانند :
مشاوره رایگان اقامت و پناهندگی ترکیه
سرویس جهت امضاء اداری شهرهای اطراف با مترجم
ثبت نام یو ان . آسام . ترانسفر فرودگاه ، گشت شهری . مراکز تفریحی و تجاری
اخذ ویزای شینگن حتی بدون داشتن پاسپورت
اخذ اقامت امریکا و کانادا و انگلیس در کوتاه ترین زمان
کیس نویسی های تقلبی
جعل مدارک و حکم دادگاه و بازداشت
جعل گواهینامه و کیملیک
با فریب پناهجویان اقدام به گرفتن چندین هزار دلار از آنان نموده و سپس با افراد فریب خورده و مال باخته قطع ارتباط نموده اند.
متاسفانه برخی از این اقدامات با رنگ و لعاب زیبا و در کانال های تلگرامی مختلف هم تبلیغ می شود و متاسفانه به دلیل زیبا بودن ظاهری شعارها و تبلیغات باعث فریب خوردن تعداد زیادی از هم وطنان عزیزمان که در ترکیه و ایران ساکن هستند گردیده است.
مدیریت مجموعه پناه ابتدا با هماهنگی با مراجع ذیصلاح و برنامه ریزی دقیق توانست با فرستادن چندین نفر به صورت پوششی به عنوان پناهجو نزد این کلاه برداران و کیس نویسان دروغین که عمدتا حتی سواد کافی خواندن و نوشتن هم نداشتند نسبت به شناسایی آنان اقدام نماید.
و با تهیه چندین ساعت فیلم مخفیانه از نشست های کلاهبرداران و افراد سودجو با پناه جویان و همچنین ضبط تصویر و صدای آنان مدارک غیر قابل انکاری را مبنی برفعالیت غیرقانونی این افراد و سوء استفاده آنان از پناهجویان بدست بیاورد که بزودی در اختیار مراجع ذیصلاح قرار خواهد گرفت تا قانون با این افراد برخورد نماید.
لذا به همه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه و هم چنین افرادی که از ایران تصمیم به مهاجرت به ترکیه و سپس پناهندگی در این کشور را دارند هشدار داده می شود فریب افراد سودجو وکلاه بردار را نخورند و در صورت مشاهده این نوع افراد مراتب را به اطلاع خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه برسانند
.بزودی اسنادی از این افراد و هویتشان از طریق خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه در اختیار هموطنان عزیز قرار خواهد گرفت.

 

@paanahnews
ارتباط با ادمین و تبادل لینک :
@Mehrdadshakeriii