تراژدى کودکانى که به زور توسط پ.ک.ک/پ.ی.د عازم میدان جنگ شده اند

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ گروهی از نوجوانان سوری که توسط گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د در عفرین به میدان جنگ اعزام شده ولی توانسته اند فرار کنند، در گفتگو با تلویزیون ترکیه به شرح سرگذشت دردناک خود پرداختند.

گروهی از نوجوانان سوری ۱۰ تا ۱۸ ساله که توسط گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د در عفرین، منطقه اجرای عملیات شاخه زیتون به زور وادار به جنگیدن شده‌اند، در گفتگو با شبکه تلویزیونی «تی‌آر‌تی کُردی» ترکیه به شرح سرگذشت دلخراش خود پرداختند.

اُریک، نوجوان ۱۶ ساله سوری در این رابطه اظهار داشت:

“روز عید برای بازدید از خواهر بزرگترم به ترکیه آمدم. تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د به اجبار مرا داخل گونی گذاشته و به میدان جنگ بردند.

تمام اعضای خانواده‌ام که معیشت آنها را خود من تامین می کنم، در ترکیه ماندند. پ.ک.ک همه را در معرض ظلم و ستم قرار داد. ما را به اجبار تا اینجا آوردند. به اراده خودمان به اینجا نیامدیم. اعضای داوطلب پ.ک.ک/پ.ی.د مشخص هستند”.

این نوجوان سوری افزود: تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د به مسلمانان اجازه عبادت نمی دهند. افرادی که به مسجد می روند را ضربه می زنند. می خواهم دیگر زندگی ما به روند عادی باز گردد. معتقدم که این گروه تروریستی فعال در چهار کشور جهان روزی به طور کامل شکست خواهد خورد.

پسر بچه ۱۰ ساله سوری نیز به خبرنگار «تی‌آر‌تی کُردی» اعلام کرد: تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د من و پسران همسن ام را وادار به امضای چندین مدرک کرده و به اجبار وادار به پیوستن در صفوف خود کردند. پس از آموزش نظامی ۱۲ روزه در بند این گروه با دوستم «بشیر» موفق به فرار شدم.

یک نوجوان ۱۸ ساله دیگر از اهالی روستای اوکسوزلر عفرین که سرنوشت مشابهی با اُریک دارد نیز در این باره گفت: به دلیل اینکه پدرم فوت کرده مجبور به تامین معیشت خانواده‌ام هستم. در برابر حضور اجباری در صفوف پ.ک.ک/پ.ی.د مقاومت کردم. تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د من را به سوق دادن خانواده‌ام حتی مادرم به سربازی اجباری تهدید کردند.