تجلیل از عکاسان ایرانی در جشنواره هنر پراگ

آهاد_ عکاسان ایرانی شرکت کننده در جشنواره هنر عکس پراگ در کشور چک در بخش‎های مختلف این رویداد مورد قدردانی قرار گرفتند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدراسیون هنر عکاسی (فیاپ) در ایران، در جشنواره هنر عکس پراگ، عکس‎های single از حمید رضا هلالی، Alam Bandan 3 از مصطفی میرطالب آبکناری و Belief از مهدی زابل عباسی مدال برنز CFFU، عکس‎های Invasion از سعید عبدالهی و Arvah از مصطفی میرطالب آبکناری برگزیده FIAP Blue Ribbon و عکس tow از حمید رضا هلالی برگزیده IAAP Ribbon شدند.
در این جشنواره که در ۶ بخش با موضوع آزاد رنگی، آزاد تک رنگ، سفر، فتوژورنالیسم، طبیعت و پرتره زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن عکاسی آمریکا (PSA) برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ فوکوس شامل سعید عبدالهی، سید امید علوی، حمید رضا هلالی، سیاوش اجلالی، محمد فرهادی، مصطفی میرطالب آبکناری، مهدی زابل عباسی، مهرزاد مقصودیان پذیرفته شد.
فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) که به عنوان تنها موسسه بین المللی در زمینه عکاسی که از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است در سال ۱۹۴۶ پایه گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین موسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.
این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با موسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از ۹۰ موسسه ملی در ۵ قاره می رسد و اکنون تنها نماینده رسمی فیاپ در ایران کلوپ عکس فوکوس وابسته به موسسه هنر خیام است.