سال گذشته ۵۰۰ هزار ایرانی از وان ترکیه بازدید کردند

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ مراد زورلو اوغلو، استاندار وان ترکیه در دیدار با محمد عابدی، فرماندار شهرستان خوی ایران، گفت سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر از شهروندان این کشور به استان ما سفر کردند.

مراد زورلواوغلو، استاندار وان ترکیه امروز در دیدار با محمد عابدی، فرماندار شهرستان خوی در شمال غرب ایران گفت: سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار نفر از شهروندان ایران از وان دیدن کردند.

زورلواوغلو در این دیدار همچنین اظهار داشت:

“از هر ۵ گردشگر ایرانی که وارد ترکیه می‌شود یک نفر استان وان را ترجیح می‌دهد. ما صدها سال است همسایه یکدیگر هستیم. شهروندان ایرانی کمک بسیاری به اقتصاد وان کردند.

همه تلاش خود را برای بازدید شهروندان ترکیه از ایران خواهیم کرد. پروژه بسیار بزرگی را در رابطه با گذرگاه مرزی کاپی‌کؤی در دست اجرا داریم. این پروژه در نیمه دوم سال جاری به بهره‌داری خواهد رسید.

جناب فرماندار خوی نیز گفتند که در سمت ایران نیز اقدامات بهسازی ظرف ۲ سال به پایان خواهد رسید. هیچگونه بی‌احترامی نسبت به شهروندان ایرانی در ترکیه تحمل نخواهد شد. هرگونه مشکلی را پیگیری می‌کنیم و مامور متخلف را تحت پیگرد قرار می‌‌دهیم”.

محمد عابدی، فرماندار شهرستان خوی نیز در این دیدار تصریح کرد:

“گذرگاه مرزی رازی (کاپی‌کؤی)، باعث توسعه روابط بین مردم وان و مردم خوی و اطراف آن شده است. اگر رفت و آمد ادامه پیدا کند روابط متقابل مستحکم‌تر خواهد شد.

ما آماده هرگونه همکاری هستیم. بودجه بسیار بزرگی را برای بهسازی گذرگاه مرزی رازی دریافت کردیم. با این بودجه، ان‌شاءالله گذرگاه مرزی را به شکل بسیاری بهتری آماده بهره‌برداری قرار خواهیم داد”.