آخرین اخبار سقوط هواپیمای تهران یاسوج

۶۵ مسافر و خدمه هواپیمای تهران- یاسوج جان باختند.

 استان وایر- در حالی که برخی  از مسئولان از احتمال زنده بودن مسافران پرواز تهران به یاسوج سخن می گویند، طباطبایی مدیر روابط عمومی هواپیمایی آسمان گفت: متاسفانه تمام مسافران و خدمه این پرواز کشته شدند.

هواپیمای ای تی آر ساعت ۸ از فرودگاه مهرآباد پرواز و حدود ۵۰ دقیقه بعد به دلیل شرایط جوی به کوه دنا برخورد کرد.

این هواپیما حامل ۶۰ مسافر از جمله یک کودک، ۲ مهماندار، ۲ نفر نیروی امنیت پرواز و دو خلبان و کمک خلبان بود.

بالگرد‌ها امکان حضور در محل حادثه ندارند

 کریمی معاون امداد و نجات هلال احمر اصفهان:
این که گفته می شود کهنگان یا بیده، این منطقه بسیار وسیع بوده و هنوز هیچ کس از محل دقیق سقوط اطلاع ندارد.
بالگرد استان فارس و هوانیروز که برای امداد به محل احداث رفته بودند به دلیل شرایط نامساعد بازگشتند، امکان جست‌وجوی هوایی فعلا وجود ندارد.

در همین حال رسانه های محلی استان اصفهان از شنیده‌شدن صدای انفجار از ضلع شمالی کوه دنا حکایت دارد.
گروه‌های امدادی از دستگاه‌های مختلف و نیروهای مردمی در حال جست‌و‌جوی منطقه به منطقه نواحی احتمالی سقوط هواپیما هستند.

اسامی مسافران پرواز

پایگاه خبری روزنامه محلی زاینده رود، اسامی مسافران پرواز را به این شرح اعلام کرده است:

مژگان نظری
۲-    جلال امیدی‌پور
۳-    حسین رستمی
۴-    مریم عابدی
۵-    احمد نظری
۶-    محمد برزگری
۷-    رویا داخته
۸-    مجید اسلامی
۹-    مهدی قرعلی
۱۰-    غلامعلی احمدی
۱۱-    میلاد علی‌پور
۱۲-    افشین انصاری
۱۳-    سید ایلیا دانشی
۱۴-    سیدطاها دانشی
۱۵-    محمد عیدی‌نیا
۱۶-    علی فرزانه
۱۷-    حمید هداوندخانی
۱۸-    عزت‌الله حق‌شناس
۱۹-    ابراهیم جعفریان سی‌سخت
۲۰-    نرگس خوبانی
۲۱-    ژیلا قلی‌پور
۲۲-    ایمانی‌مهر
۲۳-    عبدالرضا کردی
۲۴- محمد نجات
۲۵- نشاطی‌فر
۲۶- محمد نوری
۲۷- علی زارع
۲۸- محسن تقی‌پور
۲۹- مصطفی رضایی
۳۰- خلیل آهنگران
۳۱- شاپور یاری‌پور
۳۲- شهبد یاری‌پور
۳۳- احمد چرمیان
۳۴- سیدرضا فاطمی‌طلب
۳۵- پریسا سوهانی
۳۶- علیرضا جامنی
۳۷- سکینه کاظمی‌انوار
۳۸- اردشیر راد
۳۹- بهروز شریف کاظمی
۴۰- سید بهزاد سیادتی
۴۱- حامد امیری
۴۲- محمد فهیمی
۴۳- رحمت صالحی‌پرور
۴۴- محمد فهیمی هنزایی
۴۵- ابوالقاسم فرهمندی
۴۶- مهدی جاوید‌پور
۴۷- عبدالاحد مرادی
۴۸- سلمان آذری
۴۹- امیر پورشاه‌آبادی
۵۰- فاطمه دالوند
۵۱- کوثر هردانی
۵۲- محمد کبیریان
۵۳- علیرضا کلهر
۵۴- حامد مهدوی

اعزام ۲۰ تیم هلال احمر به محل حادثه 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ۲۰ تیم عملیاتی از سه استان به محل سقوط هواپیمای مسافری تهران- یاسوج در سمیرم اعزام شدند.
مرتضی سلیمی در گفت وگو با ایرنا افزود: این تیم های عملیاتی از استان های کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان به این منطقه اعزام شده اند. وی تصریح کرد: همچنین بالگردهای سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در آماده باش به سر می برند اما متأسفانه به خاطر شرایط جوی و دید نامناسب امکان پرواز ندارند.
سلیمی ادامه داد: منطقه سمیرم همچنین به علت بارش فراوان برف، صعب العبور شده است.

آماده باش تیم های پزشکی قانونی ۴ استان

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در منطقه سمیرم واقع در جنوب استان اصفهان که صبح امروز اتفاق افتاد، تیم های بحران مراکز پزشکی قانونی استان های اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و تهران به حال آماده باش در آمدند.
خبرگزاری  ایرنا به نقل از دکتر مهرداد علی بخشی مدیر ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: تیم های عملیات استان های فارس، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد در حال آماده باش هستند. اکیپ فوق‌العاده استان تهران به حال آماده باش در آمده تا در صورت نیاز به استان اصفهان اعزام شود. مدیر ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور خاطرنشان کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور با مشخص شدن تعداد تلفات احتمالی، اقدامات لازم را انجام و نتایج آن را اعلام می کند.

علت سقوط در دست بررسی است 

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمای کشوری گفت: هم اینک کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری و مرکز کنترل فضای کشور در حال بررسی علت این حادثه هستند و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

اعزام تیم های واکنش سریع هلال احمر

جمعیت هلال احمر از اعزام یک فروند بالگرد امدادی از استان فارس و  تیم‌های واکنش سریع هلال احمر استان‌های اصفهان، فارس و کهگیلویه و بویراحمدبه محل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج خبر داد. رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان نیز اعلام کرد: ۱۰ تیم واکنش سریع هلال احمر از ۴ شهرستان نزدیک به محل سقوط هواپیما در سمیرم واقع در جنوب استان اصفهان، به این محل اعزام شدند. شهریار انصاری به خبرنگار ایرنا گفت: این تیم ها متشکل از نجاتگران، خودروهای نجات و امداد با تجهیزات امدادی کامل هستند. وی ادامه داد: یک فروند بالگرد نیز از هلال احمر اصفهان به محل سقوط واقع منطقه پادنای سمیرم اعزام شد.

لاشه هواپیمای ساقط شده تاکنون پیدا نشده است

فرماندار شهرستان سمیرم با اشاره به اینکه تلاش برای جستجوی لاشه هواپیما و محل دقیق سقوط آن ادامه دارد، گفت: تاکنون لاشه و محل دقیق سقوط این هواپیما مشخص نشده است.
یکی از هالی روستای «نقل و دنگزلوی» پادنا نیز به خبرنگار ایرنا گفت: شواهد حاکی از عدم وجود هواپیما در منطقه لای سرخ است. سخنگوی سازمان هواپیمایی: خبر پیدا شدن لاشه هواپیمای مسافربری صحت ندارد.

شرایط جوی، مانع امداد رسانی 

شرایط جوی و اقلیمی منطقه، مانع امداد رسانی و پرواز بالگرد در محل احتمالی سقوط هواپیمای تهران – یاسوج در منطقه سخت و کوهستانی «لای سرخ» دنا در پادنای سمیرم شده است. به گزارش خبرگزاری  ایرنا  شواهد موجود حاکی از سقوط هواپیمای تهران – یاسوج در منطقه ای سخت گذر، مرتفع و کوهستانی به نام لای سرخ است که هوای این منطقه هم اکنون مه آلود است و امکان تردد بسیاری از خودروها در این منطقه وجود ندارد. بنا بر آنچه در این گزارش آمده  بارش باران و وزش باد شدید مانع امداد رسانی و امداد هوایی شده و تعدادی از خودروهای امدادی که به محل اعزام شده بودند به دلیل شرایط بد آب و هوایی در حال برگشت است و فقط امکان عبور خودروهای مخصوص از جمله خودروهای شاسی بلند وجود دارد.

دلایل احتمالی سانحه

هواپیمای ATR هواپیمای ملخی بوده و این نوع هواپیما برای پرواز در ارتفاع پایین طراحی شده است . بر خلاف موتور جت که قابلیت پرواز در ارتفاع بالا و دمای پایین را دارند موتور های ملخی به خاطر احتمال یخ زدگی سوخت و روغن باید در دمایی مناسب و در نتیجه آن در ارتفاع پایین پرواز کنند.

▪️البته در این نوع هواپیما سیستم یخ‌زدا وجود دارد که ممکن است نقص در این بخش باعث اصلی کاهش ارتفاع و برخورد با کوه باشد.

▪️با توجه به محل رخ دادن سانحه هواپیمای atr72 هواپیمایی آسمان در دمای پایین هوا و بارش برف احتمال می‌رود که کاپیتان فولادی که بسیار با تجربه نیز بوده است به واسطه جلوگیری از یخ زدگی و از کار افتادن موتور ها مجبور به کاهش ارتفاع شده و با توجه به شرایط جوی نامناسب و دید محدود به کوه برخورد کرده است/ قانون‌آنلاین

شرکت آسمان هزینه فعال بودن سیستم مکان‌یاب‌ هواپیما را نپرداخت، سیستم غیر فعال شد

علیرضا منظری معاون اسبق هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با ایلنا در مورد اینکه چرا سیستم ELT  (سیستم مکان یاب هواپیما) هواپیمای ATR متعلق به شرکت آسمان خاموش است گفت: سیستم ELT بر روی هواپیماها نصب می‌شود تا در شرایط خاص موقعیت هواپیما را اعلام کند. استفاده از این سیستم نیاز به آموزش‌های فنی و عملیاتی خاصی دارد که افرادی در شرکت‌های هواپیمایی این آموزش‌ها را می‌بیند.​ شرکت‌های هواپیمایی برای دریافت این سیگنال‌ها باید عضو این موسسه بین‌الملل شوند و حق عضویت بپردازند اما گویا شرکت آسمان حق عضویت خود را به این موسسه نپرداخته است .

جعبه سیاه هواپیما تنها با حضور نمایندگان ATR باز می‌شود

محمدرضا رضایی کوچی در گفتگو با  ایلنا، درباره بازگشایی جعبه سیاه این هواپیما با حضور نمایندگان شرکت ATR  اظهار داشت: طبق قوانین بین‌المللی جعبه سیاه باید با حضور نمایندگان شرکت ATR  باز و بازخوانی شود. وی ادامه داد: در حال حاضر اقدامات برای ویزای نمایندگان شرکت ATR در حال انجام است و احتمالا تا فردا نمایندگان این شرکت وارد ایران می‌شوند.

عملیات جستجو صبح دوشنبه از سر گرفته می شود

با توقف عملیات جست‌وجو برای یافتن هواپیمای پرواز ۳۷۰۴تهران به یاسوج که ساعت ۸:۵۰ دقیقه صبح یکشنبه از صفحه رادارها محو شد، سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که صبح دوشنبه به محض طلوع خورشید در صورت مساعد بودن شرایط جوی بالگردهای اورژانس کشور مجددا به پرواز جهت تجسس می پردازند بارش شدید باران و برودت هوا عملیات تجسس را دشوار کرده است. ۴۰ دستگاه آمبولانس و ۱دستگاه اتوبوس آمبولانس در نزدیکی محل احتمالی سقوط هواپیما مستقر هستند.