ترکیه مشکلی با حضور نیروهای رژیم اسد برای پاکسازی عفرین از ی.پ.گ ندارد

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _وزیر امور خارجه ترکیه گفت که مشکلی نیست که رژیم اسد برای پاکسازی ی.پ.گ وارد عفرین شود، ولی اگر برای حمایت این گروه تروریستی باشد کسی نمی‌تواند مانع نیروهای ما شود.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی در نشست خبری مشترک با ایمن الصفدی، همتای اردنی‌ خود در امان درباره ورود “نیروهای مردمی سوری” به عفرین، گفت: “اگر نیروهای رژیم اسد به منظور مبارزه با گروه ی.پ.گ وارد عفرین شده اند ما با آن مشکلی نداریم، ولی اگر برای حمایت از این گروه تروریستی وارد منطقه شوند، هیچ کس نمی‌تواند نیروهای ترکیه را متوقف کند.”

وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه همچنین تصریح کرد:

“این مساله هم درباره منبج و شرق رود فرات نیز صدق می‌کند. هدف از اجرای عملیات سپر فرات و همچنین شاخه زیتون در شمال سوریه پاکسازی منطقه از گروه های تروریستی است.

در جریان عملیات سپر فرات منطقه را از وجود عناصر داعش پاکسازی کردیم. عملیات عفرین را نیز با هدف پاکسازی آن از گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د که تهدیدی برای ترکیه است، آغاز کردیم.

ترکیه و اردن در بسیاری از مسائل منطقه ااز جمله در محکومیت تصمیم یکجانبه دولت ترامپ در مورد به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان “پایتخت اسرائیل” اتفاق نظر دارند.

اردن همواره میزان پای‌بندی و حمایتش از مساله فلسطین را نشان داده است. از همین جا اعلام می‌کنم که ترکیه در کنار اردن برای فلسطین مبارزه می‌کند”.