ادامه کمک‌ نیروهای ترکیه به غیرنظامیان در عفرین سوریه

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _نیروهای ارتش ترکیه علاوه بر پاکسازی روستاهای آزادشده عفرین اقدام به توزیع کمک‌ بشردوستانه میان غیرنظامیان این روستاها کردند.

نیروهای مسلح ترکیه در پی آزادسازی روستاهای عفرین از دست گروه های تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک-داعش علاوه بر ارسال و توزیع کمک های بشردوستانه میان غیرنظامیان اقدام به پاکسازی سلاح های باقی مانده از آنها در منطقه نیز می کنند.

پهپادهای ارتش ترکیه نیز تروریست های تک‌تیرانداز را هدف گرفته و از پای درمی آورند. نیروهای مسلح همچنین فعالیت های امداد و تجسس در روستاهای آزادسازی شده «ایکی دام»، «شلتاح» و «مرساوا» در چارچوب شاخه عملیات زیتون را آغاز کردند.

یگان های تجسس در روستاهای منطقه شران پس از شناسایی ۵۴ غیرنظامی از جمله ۲۰ زن، ۲۰ مرد و ۱۴ کودک که حدود یک ماه بود از سوء تغذیه رنج می بردند، اقدام به توزیع مواد غذایی کردند.

نیروهای مذکور در تپه ۶۸۷ مشرف به منطقه راجو یک قبضه دوشکا و یک ضدهوایی۱۲.۷ میلی متری کشف و ضبط شد. همچنین دو تروریست در منطقه درویش اوباسی نیز توسط پهپادهای ارتش ترکیه سرنگون شدند.

از سوی دیگر دو تروریست نیز در یک کیلومتری روستای بلال از توابع شیخ حدید و چهار تروریست دیگر نیز در دو کیلومتری منطقه جندیرس از پای درآمدند. همچنین جنگنده های F16 مخفیگاه و برخی گروهک های تروریستی شناسایی شده توسط پهپاد را منهدم کردند.