آیا کیس مسیحیت هنوزم مورد قبول برای کشور های پناهجو پذیر است ؟چرا ما میگویم کیس مذهبی ( مسیحیت ) مثل سابق جواب نمیدهد !؟

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _ موضو ع : آیا مسیحیت هنوزم مورد قبول است برای کشور های پناهجو پذیر

چرا ما میگیم #کیس #مذهبی ( مسیحیت ) مثل سابق جواب نمیدهد !؟

قاضی زاده : در این چند ساله بیش از پنجاه درصد پرونده های ما با موضوعیت مسیحیت بوده و به طور کامل اشراف روی این موضوع داریم . این کیس دارای زاویه های پیچیده ای است که پناهجو درگیر خودش میکنه مواری که بعد رسیدن فرد به کشور مقصد شروع میشوند.

متاسفانه در سال های اخیر تعداد زیادی از پناهجویان به امید قبولی در مصاحبه پناهندگی و شروع زندگی بهتر به کیس مسیحیت روی اوردن به طوری که هرکسی از راه رسید سر و ته داستان واقعی این موضوع بر حسب نیازها و دانش خودش زد و اون ارائه کرد . یعنی چی ؟

بارها به دوستان گفتیم سناریو شما باید بر پایه واقعیت های ان موضوع در ایران باشه والاغیر ….

خب دوستان برای اینکه به خودشون زحمت ندن اومدن گفتن شرایط بازداشت حذف کنیم!

 

هفته گذشته فردی که فردی گرفته بود بامف آلمان به ما پیام داد و قرار شد بررسی کنیم شرایط ایشون گفتیم خلاصه کیس برای ما بفرستین . خلاصه کیس از نظر بنده یعنی حداقل ۱ صفحه ! ایشون ۲خط برای ارسال کردن گفتن این کل کیس بنده است!!!

میتوانیم بگیم الان شرایط اطلاعاتی مردم بهتر شده به نسبت قبل که مردم اطلاعات کافی نداشتن الان کمتر کسی بدون گرفتن اطلاعات کاری انجام میده اما نسبت تعداد پناهجویان سال های گذشته و کنونی وقتی مقایسه میکنیم میبینیم در گذشته تعداد #پناهجویان کم بوده اما با دقت بیشتری عمل میکردن اما حالا مردم اطلاعات میگیرن اما در عمل ردی میگیرن. این یعنی تفکر ایرانی که حالا بریم ببینیم چی میشه ! حالا بریم شاید تو راه مردیم ! حالا بریم شاید نرسیدیم و برگشتیم ! حالا بریم خدا بزرگه یه جوری میشه بلاخره! یعنی دخیل بسته و به اقوام بگیم برامون آش نذری و پشت پاه درست کنن که قبولی بگیریم با این موارد زیر :

شرایط فرار از #کشور برخلاف واقعیت بگیم #قاچاق رفتیم !

شرایط #بازداشت ۹۰درصد #ایرانی های مسیحی این است :

#یک : آقای #افیسر یکی بهم پیام داد که کلیسا لو رفته منم از کشور زدم بیرون !

#دو: آقای #افیسر یکی از بچه های #کلیسا گرفتن منم از کشور زدم بیرون !

#سه: آقای #افیسر من داشتم از خیابان رد میشدم دیدم مامورین ریختن تو کلیسا خانگی دارن بچه هارو میبرن منم از کشور خارج شدم !

#چهار: آقای #افیسر یه احضاریه برام اومد من از کشور خارج شدم !

توجه کردین ! در این زمان افیسر صرفا میخنده . دونه دونه در پاسخ ردی اینجور مینویسه براشون :

#یک: کلیسا لو رفته چه ربطی به شما داره آیا برای شخص شما مشکلی پیش آمد ؟ خیر .

#دو: یه نفر دیگه ای گرفتن که معلوم نیست برای چه کاری ایشون گرفتن به شما چه ربطی داره که کشور ترک کردین !

#سه: دوستان شمارو گرفتن آیا به سراغ شما هم امدن ؟خیر

#چهار: این احضاریه است و در #احضاریه از جرم چیزی نوشته نمیشه ما از کجا بدانیم که این برای موضوع کیس شما است و یا پرونده دیگه ای !

چند مورد باهم #بررسی میکنیم :

یک: وقتی شما به عنوان #پناهجو وارد کشور مورد نظر شدین باید در اولین فرصت به #کلیسا بروید .

دو: شما تا زمان قبولی پرونده پناهندگی باید به این رویه ادامه بدین .

سه: باید به رویه کلیسا رفتن تا زمان سیتیزن شدن هم توجه کنید چون کشور ها میدانند بیشتر پناهجویان ایرانی بعد قبول شدن دیگه سراغی از کلیسا نمیگیریند ولی زمان سیتیزن این موارد چک میشه .

چهار: اطلاعات شما در مورد مسیحیت باید با توجه به مدت زمان گرایش شما به مسیحیت باشه.

پنج: اطلاعات مسیحیت به خودی خود ۳برابر اطلاعات کیس های دیگر هستن برای مثال : اسلام شناسی_ سوالات مسیحیت _ چگونه از اسلام خارج شدین این مواردی که باید به افیسر مربوطه پاسخ مناسب بدین .

در نهایت هم بدون هیچ #مدرکی انتظار دارن افیسر بهشون قبولی بده ! لطفا کمی فکر کنیم و خودتان بجای افیسر بذارید. دوستانی میگن که اقا چرا نمیشه فلانی بوده قبول شده و وقتی میگیم چه زمانی بوده میگن ۲سال پیش یا ۳ سال پیش !!!بنده به این افراد میگم شما نان با نرخ ۳ سال پیش میخرید ؟

ایتم زمان رو نباید دسته کم گرفت هر کیسی زمانی داره . همانطور که سیاست #پناهجوپذیری کشور ها دچار تغییرات میشه #کیس ها هم باید با توجه به شرایط روز به روز بشوند .

مثال ساده این موضوع ینکه شما آگهی #استخدام میزنید و درخواست فردی با مدرکی #دانشگاهی فوق لیسانس میکنید .بنده میام پیش شما و میگم بنده فوق لیسانس دارم نه اصلا دکترا دارم ! شما نمیگین اوکی از فردا بیان سرکار ! میگین مدرک دانشگاهی و ریز نمرات ارائه بدین . موضوع #پناهندگی و کیس هم دقیقعا مثل همین موضوع است . شما باید #افیسرقانع کنید نه اینکه افیسر بپیچونید و بگین سرش کلاه گذاشتم . شما هر موضوع که مطرح میکنید باید برای آن مدرکی هم ارائه بدین حالا این مدارک میتونه مدارک شناسنایی ،شغلی،مالی و یا مدارک #کیس خطر باشه .

در سال گذشته فلاند اعلام کرد : ایرانیان به صرف گفتن مسیحی شدیم پناهجو شناخته نمیشوید