ناتالی پورتمن جایزه اسرائیلی را در اعتراض به تنش اخیر در مرز با غزه رد کرد

کانون فرهنگی هنری خنیا _ ناتالی پورتمن هنرپیشه اسرائیلی تبار که قرار بود در مراسمی در اسرائیل یک جایزه معتبر را دریافت کند از این مراسم کناره گرفت.

به گزارش صدای آمریکا ، این جایزه قرار بود در ماه ژوئن از سوی بنیاد جایزه جنسیس به خانم پورتمن اهدا شود که به جایزه نوبل اسرائیل شباهت داده شده است اما روز پنجشنبه سخنگوی خانم پورتمن در بیانیه ای اعلام کرد که وی به دلیل رویدادهای اخیر در اسرائیل در این مراسم حضور پیدا نخواهد کرد.

در بیانیه آمده است که رویدادهای اخیر در اسرائیل برای ناتالی پورتمن بسیار ناراحت کننده بوده است و او نمی تواند با وجدان راحت این جایزه را بپذیرد.

https://twitter.com/IfNotNowOrg/status/987143075955990528?tfw_site=VOAIran&ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fir.voanews.com%2Fa%2Fnatalie-portman-refuses-irsraeli-award-ceremony%2F4357576.html

جایزه جنسیس در سال ۲۰۱۳ برای تجلیل از افرادی که برای ارزشهای یهودیان الهام بخش هستند ایجاد شد.

بنیاد جنسیس اعلام کرده است که به تصمیم خانم پورتمن و اینکه با سیاستهای دولت اسرائیل موافق نیست احترام می گذارد اما متاسف است از اینکه مسائل سیاسی در تصمیم گیری وی تاثیر گذار بوده اند.

هافینگتون پست نوشت، ناتالی پورتمن دقیقا توضیح نداد که چه رویدادهای اخیر در اسرائیل او را ناراحت کرده است اما او با اینکه همیشه به ریشه های اسرائیلی و یهودی خود افتخار کرده، حال از منتقدان سیاستهای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل است.