اسماعیل عبدی : به دلیل برخورد نا مناسب، از رفتن به بهداری زندان امتناع می‌کنم

کانون فعالان سیاسی ایرانی مقیم ترکیه _ به گزارش حقوق معلم و کارگر

 

اسماعیل عبدی (فعال صنفی معلمان) در پنجمین روز از اعتصاب غذای خود به سر می برد.
به گفته خانواده او، ششم اردیبهشت  پس از مراجعه به بهداری زندان اوین با برخورد نامناسب پرستار شیفت صبح مواجه شده است؛ تا جایی که پرستار از ارائه ی نتایج تستِ علایم حیاتی او خودداری کرده و این برخورد غیر مسئولانه با اعتراض شدید عبدی مواجه شده، به گونه ای که عبدی مجبور به تحصن در بهداری زندان شده است.

او در تماسی که با خانواده اش داشته از رفتار نامناسب کادر پرستاریِ بهداری زندان انتقاد کرده و اعلام کرده که مسئولیت حفظ سلامتی اش با کادر درمان زندان است و تا زمانی که نوع برخورد با زندانیان در بهداری زندان اوین تغییر نکند، از رفتن به بهداری و ثبت علائم حیاتی امتناع می‌کند.

در این شرایط، این نوع برخوردها و بی توجهی ها موجبات نگرانی خانواده و دوستان اسماعیل عبدی را فراهم آورده است چرا که پیش از این، این قبیل بی توجهی ها و عدم رعایت قوانین، به از دست رفتن سلامتی زندانیان صنفی و سیاسی و در مواردی به مرگ ناگهانی آنها منجر شده است.

خانواده عبدی در سومین روز از اعتصاب غذا خواستار رسیدگی مسئولان زندان با برخوردهای ناشایست و غیرمسئولانه در قبال عبدی شدند.

اسماعیل عبدی از چهارم اردیبهشت در اعتراض به نادیده گرفته شدن حقوق قانونی خود برای سومین بار در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است در حالیکه از بیماری های مختلف رنج می برد و نیاز به مراقبت پزشکی دارد.