​​​​​​​پناهجوی مظنون به قتل دختر ۱۴ ساله آلمانی اعتراف کرد

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _پناهجویی که مظنون به قتل یک دختر ۱۴ ساله آلمانی در شهر ماینس آلمان است به زندان موقت منتقل شد. دادستانی شهر ویسبادن اعلام کرده که این جوان ۲۰ ساله عراقی به قتل دختر ۱۴ ساله آلمانی اعتراف کرده است.

اولیور کوهن، دادستان ارشد پرونده قتل سوزانا، دختر ۱۴ ساله آلمانی، اعلام کرد که پناهجوی مظنون عراقی به قتل او اعتراف کرده است. او در ادامه گفت که علی ب. اما “موضوع تجاوز به این دختر را نمی‌پذیرد”.

علی ب.، پناهجوی عراقی، همچنین اعتراف کرده که دلیل کشتن سوزانا زخم‌هایی بوده که این دختر به خاطر افتادن از یک بلندی بر چهره‌اش داشته و علی ب. می ترسیده که این دختر ماجرا را به اطلاع پلیس برساند.

اولیور کوهن می گوید که علی ب. اعتراف‌ها را شنبه شب (۱۹ خرداد / ۹ ژوئن) پس از بازگشت از عراق اعلام کرده و روز یکشنبه نیز در جریان بازجویی پلیس همین اعتراف‌ها را تکرار کرده است.

 

پس از این اعتراف قاضی پرونده حکم حبس موقت علی ب. را صادر کرده و او به زندان شهر فرانکفورت منتقل شده است.

تخلفات متعدد علی ب.

سوزانا از روز ۲۲ ماه مه ۲۰۱۸ مفقود شد. پس از دو هفته جست‌و‌جو سرانجام جسد او در شهر ویسبادن پیدا شد. علی ب. که به قتل سوزانا اعتراف کرده در پائیز سال ۲۰۱۵ به عنوان پناهجو به آلمان آمد و در اردوگاه پناهندگان شهر ویسبادن مستقر شد.

با تقاضای پناهندگی علی ب. در دسامبر سال ۲۰۱۶ مخالفت شد. علیه او در حال حاضر پرونده‌هایی در دادگاه‌های آلمان در جریان است؛ پرونده‌هایی از جمله در ارتباط با احتمال سرقت. او همچنین مظنون به سوء استفاده جنسی از یک دختر یازده ساله است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواستار اخراج سریع پناهجویانی شده که با تقاضای پناهندگی آنها مخالفت شده استآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواستار اخراج سریع پناهجویانی شده که با تقاضای پناهندگی آنها مخالفت شده است

علی ب. در روزهای آغازین ماه ژوئن سال جاری به همراه خانواده‌اش خاک آلمان را ترک کرد. با تقاضای دولت آلمان او در شمال عراق دستگیر و روز شنبه (۱۹ خرداد / ۹ ژوئن) به آلمان بازگردانده شد.

اخراج سریع پناهجویانی که درخواست پناهندگی‌شان رد شده

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در ارتباط با همین پرونده خواستار اخراج سریع پناهجویانی شده که با تقاضای پناهندگی آنها مخالفت شده است. خانم مرکل این موضوع را در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اول تلویزیون سراسری آلمان (ARD) اعلام کرد.

صدراعظم آلمان در این گفت‌وگو که عصر روز یکشنبه (۲۰ خرداد / ۱۰ ژوئن) انجام شد گفت این پرونده نشان می‌دهد چقدر اهمیت دارد که هرچه زودتر به پرونده افرادی که در آلمان اجازه اقامتی ندارند رسیدگی شود تا بتوان آنها را هرچه سریع‌تر به کشورشان بازگرداند.

خانم مرکل همچنین خواستار آن شد که پناهجویانی که با تقاضای پناهندگی‌شان مخالفت شده برمبنای موافقت دولت ائتلافی، به مراکزی مشخص در سراسر آلمان منتقل شوند و همان‌جا تا پایان رسیدگی به پرونده‌شان بمانند تا بتوان آنها را در صورت منفی بودن رای دادگاه به درخواست پناهندگی‌شان از همانجا به کشورشان منتقل کرد.