در دیدار سجادی با وزیر بهداشت ارمنستان مطرح شد؛ پیشنهاد راه‌اندازی کلینیک ایرانیان در ارمنستان

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _سفیر کشورمان در ارمنستان در دیدار با وزیر بهداشت این کشور با تاکید بر توسعه همکاری در زمینه گردشگری سلامت،‌ پیشنهاد راه‌اندازی کلینیک ایرانیان در ایروان را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، سید کاظم سجادی در دیدار با وزیر جدید بهداشت این کشور بر توسعه همکاری‌ها در حوزه گردشگری سلامت تاکید کرد و همچنین برای فراهم کردن مقدمات امضاء تفاهم‌نامه خواهرخواندگی میان یک مرکز درمانی تخصصی در ایران با یک مرکز درمانی تخصصی در ارمنستان اعلام آمادگی کرد.

وی با توجه به تجارب کشورمان در راه‌اندازی کلینیک‌های پزشکی به منظور درمان بیماران در کشورهای عربی و آفریقایی، پیشنهاد راه‌‌‌اندازی کلینیک ایرانیان در ایروان را ارائه کرد.

همچنین در این دیدار، طرفین در خصوص همکاری‌های بهداشتی و درمانی میان دو کشور در عرصه‌های مختلف از جمله در عرصه امداد و نجات، تاسیس درمانگاه مشترک، صادرات تجهیزات پزشکی، دارو و درمان و تبادل تجربیات در سایر عرصه‌های پزشکی گفت‌وگو کردند.

براساس این گزارش، آرسن توروسیان وزیر بهداشت ارمنستان نیز از گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های بهداشت و درمان و ارائه خدمات امداد و نجات و گردشگری سلامت استقبال و گفت: به زودی هیاتی را برای بررسی موضوعات مورد بحث در این دیدار به کشورمان اعزام خواهد کرد.