روند رسیدگی به پرونده فتو توسط اف.بی.آی آمریکا آغاز شد

خانه ایرانیان مقیم ترکیه_مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اظهار داشت اداره تحقیقات فدرال آمریکا روند رسیدگی به پرونده فرقه تروریستی فتو را آغاز کرده است.

آنکارا/خبرگزاری آناتولی

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه درباره پرونده فرقه تروریستی «فتو» گفت: “اف.بی.آی در جریان جرائم فتو مانند فرار مالیاتی و قاچاق ویزا قرار گرفته و رسیدگی به پرونده آن را آغاز کرده است. وزیر امور خارجه آمریکا نیز گفت که این روند رسیدگی بسیار جدی است”.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین تصریح کرد:

“درباره استرداد گولن نیز با تمام توان تلاش می‌کنیم. کمیسیونی نیز در این زمینه تشکیل شده است. آمریکا در قبال این مساله مانند موضوع منبج نمی‌تواند اتلاف وقت کند.

برای منبج نقشه راه تعیین کردیم. تروریست‌های پ.ک.ک و ی.پ.گ را از منبج بیرون کرده و این شهر را به صاحبان اصلی آن تحویل خواهیم داد.

آلمان نیز متوجه خطر فتو شده است. با روزنامه‌نگاران و محققانی اشپیگل گفتگو کردیم. به آنها گفتیم گروه تروریستی پ.ک.ک را جسور کردید و حال توان کنترل آن را ندارید.

به آلمانی ها گفتیم که فردا به صورت شدیدتری با بلای فتو مواجه خواهید شد. با انجام کمی تحقیق واقعیت را دیدند. ضدیت با ترکیه کورشان کرده است. هر کاری علیه ما انجام شود، می‌گویند خوب است، اما با کمی تحقیق، خطر را درک کردند”.