شرایط سخت روزه داری پناهجویان اریتره‌ای در سودان

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _پناهجویان اهل اریتره که در اردوگاه «ام قرقور» سودان اقامت دارد برخلاف شرایط دشوار آب و هوایی وخوردن تنها یک وعده غذایی روزه می گیرند و اعمال ماه رمضان را به جا می آورند.

کسلا/‌ عبدالله اولویورت/ خبرگزاری آناتولی

پناهجویان اریتره‌ای ساکن اردوگاه «ام قرقور» در شهر کسلای سودان علی رغم شرایط سخت و دمای هوای ۴۵ درجه اعمال ماه مبارک رمضان را به جا می آورند، پناهجویانی که تنها می توانند وعده سحری بخورند و برای افطار چیزی جز آب ندارند.

صدها هزار اریتره‌ای که به دلیل فقر، خشکسالی و وضعیت سیاسی داخلی در این کشور به اردوگاه های سودان پناه آورده اند، در طول ماه رمضان به همت سازمان های مردم نهاد و کمک های آنها می توانند تنها هنگام سحر غذا بخورند.

محمد ادریس ابراهیم پناهجوی ۵۷ ساله اهل اریتره به خبرنگار آناتولی گفت: ”اغلب تنها غذا برای سحری داریم و هنگام افطار نیز آب می خوریم. کمک سازمان‌های خیریه در تامین غذا خیلی مهم است، خدا را شکر که خواهران و برادران مسلمان ما را فراموش نمی کنند.

به خاطر شدت هوای گرم معمولا ظهرها بیرون نمی رویم. در محوطه اردوگاه یک مسجد بزرگ داریم، پس از اقامه نماز تروایح نیز در رابطه با اهمیت ماه رمضان صحبت می کنیم. علی رغم شرایط زندگی متفاوت ما با سایر مسلمانان شکرگزار نعمات خداوند هستیم”