ادامه استقبال گسترده گردشگران ایرانی از وان ترکیه

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _استقبال گسترده گردشگران ایرانی از استان وان ترکیه برای گذراندن تعطیلات عید فطر با وجود افزایش عوارض خروج از کشور در ایران ادامه دارد.

وان/ جمال آشان/ خبرگزاری آناتولی

مقامات ایران مدتی پیش مبلغ عوارض خروج از کشور را افزایش دادند؛ اما این افزایش تاثیری بر استقبال و علاقه اتباع ایرانی از ترکیه نداشته است.

آنها برای گذراندن تعطیلات عید فطر و خرید با عبور از گذرگاه مرزی کاپی کوی وارد وان ترکیه می شوند. استقبال آنان از وان باعث افزایش ظرفیت هتل ها و شلوغی بازار آن شده است.

فاتح چیفتچی، معاون وزیر گمرک و تجارت ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به تاثیر نوسازی گذرگاه مرزی کاپی کوی بر رونق تجارت و توریسم در وان، گفت:

“سال ۲۰۱۶ دویست و سی و هشت هزار گردشگر و پارسال نیز حدود ۵۰۰ هزار نفر دیگر با عبور از این گذرگاه مرزی وارد ترکیه شدند. مقامات ایران اخیرا مبلغ عوارض خروج از کشور را افزایش داده اند.

این تصمیم ابتدا تاثیر منفی داشت، اما تعداد مسافران در روزهای اخیر به میزان عادی خود بازگشته است. هفته گذشته ۲۷۳۷ مسافر و ۱۷۸ دستگاه خودرو تجاری از گذرگاه مرزی کاپی کوی به وان وارد شدند. این امر برای بازرگانان وان اهمیت دارد”.