استقبال گسترده گردشگران از شهر زیبای سافرانبلو ترکیه

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _شهرستان سافرانبلو استان کارابوک ترکیه که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز قرار دارد، در ایام تعطیلات عید فطر مورد استقبال گسترده گردشگران قرار دارد.

کارابوک/ارسین توران/خبرگزاری آناتولی

شهرستان سانفرانبلو استان کارابوک در شمال ترکیه که در فهرست میراث فرهنگی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) نیز قرار دارد، با خانه‌ها و معماری دوران عثمانی، بافت طبیعی و باستانی زیبا در ایام تعطیلات عید فطر مورد استقبال گسترده گردشگران قرار دارد.

این شهر زیبای باستانی که به “اثر انگشت عثمانی” نیز شهرت دارد با کاروانسراها، مساجد باستانی، چشمه های طبیعی، تراس شیشه ای بازدیدکنندگان را مسحور می کند.

کمال چبر، استاندار کارابوک در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی ضمن ابراز خرسندی از استاقبال گسترده گردشگران از این شهر زیبای تاریخی اظهار داشت: “از تورهای سه روزه استقبال گسترده ای شده است. این شهر تاریخی یکی از دیدنی ترین مکان های تاریخی ترکیه است. در این فصل نیز استقبال بیشتری داریم. این شهر نه تنها به لحاظ تاریخی بلکه از مناظر طبیعی بسیار زیبایی برخوردار است.

علاوه بر سافرانبلو شهرستان های دیگر استان کارابوک نیز از جاذبه های توریستی ویژه ای برخوردارند. شهر باستانی هادریاناپلیس، جنگل‌ها، مسیرها زیبای پیاده روی، جیپ سافاری و موتور سافاری از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه است.”