گفت‌وگوی آناتولی با سرمربی ایرانی تیم راگبی بانوان ترکیه

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _ایرج عبدی، سرمربی ایرانی تیم ملی راگبی بانوان ترکیه در مصاحبه با “آناتولی” اظهار داشت بدون بازی تدارکاتی در مسابقات اروپا شرکت کردیم و دانمارک؛ بخت اول قهرمانی را شکست دادیم.

استانبول/خبرگزاری آناتولی

ایرج عبدی بازیکن سابق تیم ملی راگبی ایران و مربی بین المللی این رشته ورزشی در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: “پارسال هدایت تیم ملی راگبی هفت نفره بانوان ترکیه را برعهده گرفتم. طی این مدت توانستیم به موفقیتی بی‌سابقه در مسابقات اروپا دست بیابیم”.

عبدی که اهل شهر تبریز در شمال غرب ایران است، در این مصاحبه همچنین تصریح کرد:

“بدون بازی تدارکاتی پای به این رقابت‌ها گذاشتیم. بازی‌های ابتدایی حکم تدارکاتی برای ما داشت. بنابراین به عنوان تیم دوم از گروه خود صعود کردیم و دانمارک که بخت اول قهرمانی بود را شکست دادیم.

تیم ترکیه در مسابقات قهرمانی اروپا که در تاریخ ۸ و ۹ ماه ژوئن در کرواسی برگزار شد توانست برای اولین بار به فینال صعود و مجوز حضور در لیگ دسته یک اروپا را کسب کند.

مهدی نوروزی کمک مربی اهل مشکین‌شهر ایران نیز در آماده سازی تیم ترکیه نقش به سزایی داشت. همه تیم های شرکت کننده و دست اندرکاران این مسابقات از درخشش ترکیه تعجب کردند.

رقیبان ما انتظار حضور چنین تیم قدرتمندی از ترکیه را نداشتند. ما با برنامه ریزی، اراده و خودباوری توانستیم تا مسابقه فینال قهرمانی اروپا برسیم.

مسئولین ایران متاسفانه از ورزش راگبی حمایت نمی‌کنند. از زمان حضور در ترکیه در شهرهای مختلف به تدریس مربی‌گری راگبی و برگزاری کلاس های آموزشی پرداخته‌ام. حددود ۳۰۰ نفر از این دوره ها مدرک مربی‌گری دریافت کرده اند”.