نخستین تقابل ایران و مراکش در جام جهانی رقم می خورد

خانه ایرانیان مقیم ترکیه_تیم های ملی فوتبال ایران و مراکش برای نخستین بار در تاریخ فوتبال دو کشور فردا طی دیدار حساسی در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف هم خواهند رفت.

مسکو/ حلمی سور/ خبرگزاری آناتولی

تیم ملی فوتبال ایران که به عنوان تیم اول آسیا به رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یافته است، فردا با تیم مراکش برای نخستین بار در تاریخ فوتبال دو کشور در رقابت های گروه B جام جهانی باهم به تقابل خواهند پرداخت.

قضاوت این بازی که قرار است فردا به وقت ترکیه ساعت ۱۸.۰۰ در استادیوم سن پترزبورگ برگزار شود، بر عهده جنید چاکر و کمک داورهای وی از ترکیه خواهد بود.

ایران و مراکش که در گروه خود با اسپانیا و پرتغال هم گروه هستند، پیشتر در ۴ جام جهانی شرکت داشته اند. البته مراکش با حضور پرقدرت خود در رقایت های ۱۹۸۶ مکزیک در حالی که با تیم های لهستان، انگلستان و پرتغال هم گروه بود، به عنوان صدرنشین از این گروه صعود، اما در مرحله بعدی به آلمان غربی بازی را ۱ بر صفر واگذار کرده بود.

بزرگترین موفقیت تیم ایران در تمام ادوار جام جهانی که این تیم حضور داشت، پیروزی ۲ بر یک بر آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه کسب شده است.

تیم ملی مراکش تاکنون در ۱۳ بازی در جام جهانی دو برد، ۴ تساوی کسب کرده و متحمل ۷ شکست شده است. این تیم در طول این رقابت ها ۱۲ گل زده و ۱۸ گل خورده است.

از سوی دیگر ایران عملکرد نسبتا ضعیفتری نسبت به نماینده آفریقا داشته است، این تیم تاکنون در ۱۲ بازی به ۱ پیروزی و ۳ تساوی دست یافته و در ۸ بازی نیز مغلوب میدان شده است. ایران در طول ۱۲ بازی قبلی خود در این رقابت ها ۷ بار دروازه حریف را باز کرده و ۲۲ گل خورده است.