سخنگوی دولت ترکیه: عاملان حمله سوروچ باید مجازات شوند

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _سخنگوی دولت ترکیه با محکوم کردن حمله مسلحانه به اعضای حزب عدالت و توسعه در شانلی‌اورفا، گفت که عاملان حمله سوروچ باید به مجازات برسند.

آنکارا/خبرگزاری آناتولی

بکر بوزداغ، سخنگوی دولت ترکیه با انتشار مطلبی در توییتر خود، حمله مسلحانه به اعضای حزب عدالت و توسعه در شهرستان سوروچ استان شانلی‌اورفا را محکوم و بر مجازات عاملان این حمله تاکید کرد.

وی در این باره نوشت:

“دوره تعیین سرنوشت برای ترکیه از طریق، جبر، تهدید، فشار، خشونت و مرگ سپری شده است. هیچ کسی با این اقدامات موفق نمی‌شود. عاملان (حمله سوروچ) باید به مجازات برسند. امیدوارم هرچه سریع‌تر دستگیر و محاکمه شوند”.

گفتنی است عصر دیروز گروهی از اعضای حزب عدالت و توسعه از جمله ابراهیم خلیل ییلدیز، نماینده آن در مجلس ترکیه در شهرستان سوروچ استان شانلی‌اورفا مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ارتباط با این حمله مسلحانه گفت که نیروهای امنیتی عوامل این حمله و حامیان آنها را پیدا خواهند کرد.

اردوغان همچنین تصریح کرده که این حادثه نشان می دهد گروه تروریستی پ.ک.ک و حزب دموکراتیک خلق‌ها هنوز هم برای بقاء خود از خون کردها استفاده می کنند.