موافقت فروشگاه استرالیایی با عکاسی از هزاران انسان برهنه

انستیتوتحقیقات ایرانیان ترکیه _یک فروشگاه زنجیره‌ای در استرالیا بالاخره اجازه داده که ۱۱ هزار نفر برهنه روی سقف پارکینگش عکس بگیرند.

این بخشی از پروژه اسپنسر تونیک، عکاس آمریکایی است که با عکس‌های خود از جمعیت زیاد انسان‌های لخت به شهرت رسیده است.

حدود دو ماه قبل در ماه آوریل مدیران فروشگاه وولفرث استرالیا گفته بودند که اجرای این پروژه در طبقه آخر پارکینگ فروشگاه در ملبورن باعث ایجاد مزاحمت برای مشتریان خواهد شد.

یک کمپین آنلاین راه افتاده بود که از فروشگاه می‌خواست اجازه عکاسی بدهد. درخواست اولیه برای عکاسی در روز شنبه بوده که تعطیل است و احتمالا ۱۱ هزار نفر با دردسر کمتری می‌توانند در پروژه شرکت کنند؛ اما در نهایت فروشگاه با یک ساعت عکاسی در صبح دوشنبه موافقت کرد؛ زمانی از هفته که معمولا سوپرمارکت‌ها خلوت‌تر هستند.
پروژه هفده سال قبل اسپنسر تونیک در ملبورن استرالیااین عکس برهنه جمعی بخشی از فستیوالی است که قرار است ماه آینده در خیابان چپل در قلب شهر ملبورن استرالیا برگزار شود.

جان بولتون، مسئول برگزاری فستیوال هنری بعد از گرفتن اجازه عکاسی به خبرگزاری رویترز گفته که احساس می‌کند “در آسمان است.”

اسپنسر تونیک، عکاس آمریکایی گفته بود که ۵۰۰ نفر برای عکاسی روی سقف پارکینگ نیاز دارد اما ۱۱ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که بیشتر از ظرفیت پارکینگ است.

حدود ۴ هزار نفر سال ۲۰۰۱ در پروژه قبلی آقای تونیک در ساحل ملبورن شرکت کرده بودند.

او بیش از ۱۲۰ پروژه عکاسی جمعی برهنه را در ۳۰ کشور مختلف دنیا اجرا کرده است و می‌گوید بزرگ‌ترین پروژه او عکاسی از ۱۸ هزار نفر در مکزیکوسیتی بوده است.