افزایش محبوبیت مالکوم ترنبول باوجود انتقادات از حزب لیبرال استرالیا

انستیتوتحقیقات ایرانیان ترکیه _نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد که محبوبیت نخست وزیر استرالیا در بالاترین حد قرار دارد ، در حالی که یک ماه به برگزاری انتخابات میان دوره‌ای باقی مانده است، دولت لیبرال با مخالفت‌هایی روبه‌رو است.

به گزارش رادیو نشاط ، این نظرسنجی بیانگر محبوبیت ۴۰ درصدی مالکوم ترنبول است که این آمار بالاترین میزان محبوبیت او را از زمان پیروزی دولتش در انتخابات سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد. این آمار همچنین نشانگر آن است که میزان حمایت‌ها از حزب راست افراطی “ملت واحد” سقوط کرده است.

همچنین محبوبیت شخصی بیل شورتن، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر نیز ۳۳ درصد گزارش شده است.

نتیجه این نظرسنجی حاکی از آن است که ترنبول توانسته تاثیرات رسوایی زندگی شخصی معاون‌اش و همچنین عدم صلاحیت ۱۱ قانونگذار پارلمان بر سر تابعیت دوگانه را کنار بزند اما حزب حاکم او همچنان درگیر مخالفت‌ها و انتقاداتی است.

ائتلاف راست میانه لیبرال-ملی ترنبول در این نظرسنجی، در مقابل حزب کارگر ۵۲ درصد از نظرات مثبت شرکت‌کنندگان را  از آن خود کرده و این نشانگر آن است که شهروندتم استرالیا یک حاکمیت دو حزبی را ترجیح می‌دهند.

کریس سالیسبری، استاد علوم سیاسی دانشگاه کویینزلند اظهار کرد: محبوبیت مساله‌ای است که توسط خودِ فرد شکل می‌گیرد و ترنبول توانسته برای بیشتر مردم استرالیا محبوب باشد اما نمی‌دانم این لزوما می‌تواند به معنی شانس بیشتر ائتلافش برای حفظ این دولت باشد یا خیر.

از سال ۲۰۱۰ در استرالیا سه نخست وزیر پس از کاهش محبوبیتشان برکنار شده‌اند. ترنبول دلیل برکناری همتای سابقش، تونی ابوت را عدم محبوبیت او در ۳۰ نظرسنجی متوالی می‌داند.