یک نفر در درگیری‌های استان فارس ایران بر سر آب کشته شد

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _در درگیری میان روستائیان اطراف شهرستان کازرون استان فارس ایران و نیروهای امنیتی بر سر آب یک نفر از اهالی منطقه کشته شده است.

استانبول/مصطفی ملیح آهیسحالی/ خبرگزاری آناتولی

رئیس پلیس شهرستان کازرون در استان فارس واقع در جنوب ایران اعلام کرد که در درگیری میان روستائیان و نیروهای امنیتی که برای جمع آوری پمپ های آب روستائیان از رودخانه شاپور، به منطقه اعزام شده بودند یک نفر از اهالی منطقه کشته شده است.

محمد عبادی نژاد، رئیس پلیس کازرون در گفتگو با خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» اظهار داشت که شماری از اهالی روستا به ماموران اعتراض و به سوی آنان سنگ پرتاب کرده، ماموران نیز اقدام به تیراندازی هوایی با سلاح ساچمه زنی کرده اند. در این درگیری یکی از روستائیان از ناحیه گردن مجروح و در بیمارستان جان باخته است.

پیشتر محمد باقر سعادت، نماینده مردم دشتستان در مجلس ایران، مقام ها و استاندار فارس را مقصر وضع اعلام و بیان کرد که این مسئولان از رسیدن آب به دشتستان جلوگیری کرده اند.

به دنبال آن مسئولان استان فارس تاکید کردند که در شرایطی که کاهش بارندگی ها و خشکسالی ۱۰ ساله گذشته، منابع آبی شهرستان کازرون استان فارس شامل چشمه ساسان، رودخانه شاپور را با افت جدی مواجه کرده نمی توان کم آبی دشتستان را متوجه استان فارس دانست.