کسب رتبه چهارم جهانی مسابقات “دانش مغز” از سوی ایران

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _نماینده ایران در بیستمین دوره مسابقات جهانی “دانش مغز” (Brain Bee) درشهر برلین آلمان، موفق به کسب عنوان چهارم این مسابقات شد.

به گزارش ایسنا، بیستمین دوره مسابقات جهانی “دانش مغز” همزمان با کنفرانس فدراسیون علوم اعصاب اروپا با حضور نمایندگان ۲۵ کشور جهان در شهر برلین آلمان برگزار شد و نماینده کشورمان در این رقابت موفق به کسب مقام چهارم شد.

مسابقات جهانی “دانش مغز”  هر ساله همزمان با برگزاری یکی از کنگره‌های حوزه علوم اعصاب در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود و در این دوره “مهسا آرمان” از مدرسه فرزانگان یک مشهد رتبه چهارمی جهانی این رقابت را از آن خود کرد.

بر اساس این گزارش، مسابقات  brain bee رقابتی گسترده میان نوابغ دانش‌آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت‌های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می‌کند. انجمن علوم اعصاب ایران به عنوان متولی برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، هر ساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استان‌ها برگزار می‌کند.