رئیس سازمان امور دانشجویان: ۴۰ درصد خوابگاه‌ها در رتبه‌ ۳ و ۴ قرار دارند/نتایج رتبه‌بندی آشپزخانه‌ها به زودی اعلام می‌شود

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد خوابگاه‌های دانشجویی در رتبه‌های سه و چهار قرار دارند،‌ گفت: تلاش می‌کنیم بخش زیادی از این خوابگاه‌ها تابستان امسال بازسازی شوند و ارتقاء یابند.

دکتر مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن اعلام این مطلب به برنامه‌های وزارت علوم در حوزه تجهیز و بازسازی خوابگاه‌ها اشاره کرد و افزود: امسال نیز همانند دو سال گذشته برنامه‌ای را در حوزه بازسازی و مقاوم‌سازی خوابگاه‌های دانشجویی دنبال می‌کنیم و تلاش داریم خوابگاه‌های رتبه‌های سه و چهار طی عملیاتی بازسازی و مقاوم‌سازی شده و ارتقاء یابند. امیدوارم این برنامه با تخصیص اعتبارات لازم و کمک مراکز دانشگاهی در تابستان جاری صورت بگیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور در رتبه‌های ۳ و ۴ قرار دارند، تصریح کرد: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم متعهد شده است تا سقف ۵۰ درصد از هزینه‌های مقام‌سازی ساختمان‌ خوابگاه‌های دانشجویی را پرداخت کند و مابقی هزینه‌ها باید توسط خود دانشگاه‌ها تامین شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: با توجه به اعتبارات تعمیر و تجهیز دانشگاه‌ها که به تدریج تخصیص پیدا می‌کند، امیدوار هستیم عمده اعتبارات تعمیر و تجهیز دانشگاه‌ها در تابستان امسال به سمت بازسازی و ارتقای مراکز خوابگاهی و سلف دانشجویی اتفاق بیفتد.

معاون وزیر علوم از آماده شده نتایج رتبه‌بندی تمامی آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: در حال حاضر آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها از لحاظ رتبه‌بندی تعیین تکلیف شده و به رتبه‌های یک تا سه تقسیم‌بندی شده‌اند که نتایج آن به‌زودی اعلام می‌شود.

دکتر صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های وزارت علوم در سال جاری تجهیز آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها به‌ویژه صنعتی شدن این مراکز است که بعد از اعلام نتایج رتبه‌بندی، آشپزخانه‌هایی که در رتبه‌های ضعیف‌تری قرار دارند، بازسازی شده و ارتقاء خواهند یافت.

انتهای پیام