هیجان پرش از ارتفاع و پرواز با پاراگلایدر در فتحیه ترکیه

خانه ایرانیان مقیم ترکیه هزاران گردشگر داخلی و خارجی برای انجام ورزش‌ مهیج پاراگلایدر به شهرستان فتحیه از توابع استان موغله در جنوب غرب ترکیه می روند.

موغله/علی رضا آکر/خبرگزاری آناتولی

هزاران گردشگر داخلی و خارجی برای انجام ورزش‌ مهیج پاراگلایدر در روزهای گرم تابستان به شهرستان فتحیه از توابع استان موغله در جنوب غرب ترکیه مسافرت می کنند.

استقبال گردشگران برای پرش از ارتفاع دوهزار متری در شهرستان زیبای فتحیه ۷۵ درصد افزایش یافته است. عثمان چرالی رئیس اتاق بازرگانی و صنعت فتحیه در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت:

در سال ۲۰۱۵ از منطقه باباداغ فتحیه ۱۲۰ هزار پرش انجام گرفت. سال گذشته ۱۱۷ هزار پرش از تلکابین باباداغ انجام شد. امسال استقبال بسیار خوبی صورت گرفته و در ۶ ماه اول آن ۴۵ هزار و ۵۷۵ پرش انجام گرفت.

مناظر باباداغ در دنیا بی‌نظیر است و پاراگلایدرکاران نیز از منطقه و امکانات آن راضی هستند. انجام پاراگلایدر در این منطقه امکان تماشای چشم‌انداز زیبای دریای «مُرده» را از ارتفاع بالا فراهم می‌کند.

تا پایان سال آمار پرش به ۱۵۰ هزار نفر می‌رسد و سهم موثری در اقتصاد منطقه خواهد داشت. نرخ پاراگلایدر ۵۰۰ لیره است که ۳۵۰ تا آن برای پرواز و بقیه هزینه عکاسی است. باباداغ و دریای مرده امسال به عنوان جاذبه گردشگری ترکیه انتخاب شدند”.