کمک انجمن جهانی اسلام به پناهندگان روهینگیا در بنگلادش

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _انجمن جهانی اسلام به پناهندگان روهینگیا در بنگلادش خدماتی در زمینه های آموزش، آموزش فنی و حرفه و مراقبت های اولیه ارائه خواهد کرد.

مکه المکرمه/ محمد الریس/خبرگزاری آناتولی

محمد بن عبدالکریم العیسی، دبیرکل انجمن جهانی اسلام اعلام کرد: این نهاد به پناهندگان روهینگیا در بنگلادش خدماتی در زمینه های آموزش، آموزش فنی و حرفه و مراقبت های اولیه فراهم خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، وی افزود: هدف از این پروژه “جهش کیفی” در اردوگاه پناهدگانی است که الزامات اساسی زندگی در آن وجود ندارد.

انجمن جهانی اسلام یک سازمان مردمی بین‌المللی است که مقر آن در مکه مکرمه قرار دارد. این سازمان در سال ۱۹۶۲ با تصمیم سازمان کنفرانس اسلامی ( سازمان همکاری اسلامی الان) تشکیل شد.

گفتنی است ارتش میانمار در تاریخ ۲۵ آگوست سال گذشته حملات خود به منطقه آراکان را آغاز کرد. در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی جان باخته و حدود ۳۵۰ روستا توسط ارتش و بوداییان افراطی به آتش کشیده شد.

براساس آخرین گزارش سازمان ملل، شمار مسلمانانی که از ۲۵ آگوست سال گذشته به این سو از خشونت‌های ارتش میانمار و بودائیان افراطی گریخته و به اردوگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقت در حومه کاکس بازار بنگلادش پناه برده‌اند به حدود ۷۰۰ هزار نفر که ۶۰ درصد آنها را کودکان تشکیل می دهند، رسیده است.

از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۸۴ درصد از جمعیت ۲ میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت‌های ارتش میانمار و بوداییان افراطی به کشورهای اطراف گریخته‌اند.