مرمت شهر تاریخی پلوتونیوم در دنیزلی ترکیه رو به اتمام است

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _مرمت شهر باستانی پلوتونیوم در شهرستان پاموک‌کاله استان دنیزلی ترکیه که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد در ماه سپتامبر به پایان می رسد.

دنیزلی/خبرگزاری آناتولی

مرمت و بازسازی شهر باستانی پلوتونیوم موسوم به «دروازه جهنم» در شهرستان پاموک‌کاله استان دنیزلی ترکیه که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد رو به اتمام است و در ماه سپتامبر گشایش خواهد یافت.

حسن حسین بایسال، مدیر موزه دنیزلی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت که برخی معتقدند شهر باستانی هیراپولیس مستقر در ۱۸ کیلومتری شمال استان دنیزلی و در کنار چشمه‌های آب گرم پاموک‌کاله ترکیه که در سال ۱۹۸۸ وارد فهرست میراث جهانی شد به خاطر چشمه های آب گرم حاوی اکسید کلسیم که دارای خاصیت شفابخش هستند، قداست دارد.

وی در ادامه افزود: “شهر باستانی پلوتونیوم موسوم به «دروازه جهنم» در سال ۲۰۱۳ کشف شد، در دوران باستانی مراسم قربانی در این منطقه برگزار می شد؛ شواهد تاریخی حاکی از آن است که در آن گاو نر قربانی می کردند. این یک آیین بود و گاوی که به اینجا آورده می شد از گاز خفه شده و می مرد؛ این مراسم برای نشان دادن قدرت آب این منطقه به مهمانان انجام می گرفت. این اقدام در باور پاگانیسم در آن دوره انجام می گرفت. این کار تا مدتی پس از اینکه مسیحیت رواج یافت، ادامه داشت.”