موزه کاپادوکیا سال آینده به بهره برداری می رسد

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _موزه کاپادوکیا در شهرستان آوانس ترکیه که در بین دودکش‌های «پری»، دره‌ها، شهرهای زیرزمینی و صومعه‌های سنگی واقع شده سال آینده به بهره برداری می رسد.

نوشهیر/بهجت آلکان/خبرگزاری آناتولی

شهرستان آوانس در کاپادوکیا با دودکش‌های «پری»، دره‌ها، شهرهای زیرزمینی و صومعه‌های سنگی از مناطق مهم گردشگری ترکیه محسوب می شود.

موزه کاپادوکیا در بین دودکش‌های «پری» که میلیون ها سال پیش از گدازه های کوه ارجیریس، کوه حسن و گولوداغ تشکیل شده است، سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

فعالیت ها برای احداث این موزه پس از مناقصه وزارت فرهنگ و گردشگری در ماه ژانویه آغاز خواهد شد.

این موزه که در فضایی باز به مساحت ۵۰ هزار متر مربع با گیاهان بومی مزین خواهد شد، ۷ هزار متر مربع فضای بسته دارد. همچنین در این موزه، نمایشگاهی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، سالن کنفرانس و اتاق بازی کودک احداث خواهد شد.

مراد گلیاز، مدیر موزه نوشهیر و نماینده ترکیه در جوایز سال موزه های اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: این موزه که از ساختار طبیعی برخوردار است با دودکش های پری، شهرهای زیر زمینی، بافت تاریخی و دینی نقش مهمی در گسترش گردشگری فرهنگی و طبیعت این منطقه خواهد داشت.

افتتاح این موزه نقش مهمی در افزایش میزان گردشگران کاپادوکیا خواهد داشت. انتظار می رود این موزه در جولای ۲۰۱۹ به بهره برداری برسد. موزه کاپادوکیا به دلیل اینکه در محیطی کاملا طبیعی و در زیر زمین قرار دارد، یکی از مهمترین موزه های جهان خواهد بود.