پایان مذاکره نمایندگان ترکیه با وزارت خزانه‌داری آمریکا

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد در دیدار هیئت اعزامی از آنکارا با مقامات واشنگتن چندین موضوع مرتبط با روابط ترکیه-آمریکا از جمله کشیش آندرو برونسون مورد بررسی قرار گرفت.

واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در دومین بیانیه خود درباره دیدار هیئت اعزامی از آنکارا با مقامات واشنگتن گفت: “امروز جان سولیوان و سداد اونال، معاونان وزرای امور خارجه آمریکا وترکیه با هم گفتگو کرد. در این دیدار چندین موضوع مرتبط با روابط دوجانبه از جمله کشیش آمریکایی آندرو برونسون بررسی شد”.

گفتنی است نائورت پیش از این اعلام کرده بود که مذاکره با هیئت اعزامی از آنکارا برای بررسی آخرین تحولات مربوط به روابط ترکیه-آمریکا ادامه دارد.

ریاست هیئت ۹ نفره اعزامی از آنکارا به واشنگتن برعهده سداد اونال معاون وزیر امور خارجه ترکیه است. مذاکرات امروز این هیئت با مقامات واشنگتن در وزارت امور خارجه آمریکا ۵۰ دقیقه به طول انجامید.

در هیئت مذکور، سه نماینده از هر کدام از وزارتخانه‌های امور خارجه، دادگستری و خزانه داری و امور مالی ترکیه حضور دارند. در این مذاکرات سردار کلیچ سفیر ترکیه در واشنگتن نیز شرکت کرده است.