سالانه بیش از ۷۰۰ هزار نفر پس از انقضای ویزا در آمریکا مى‌مانند

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _دولت آمریکا اعلام کرد ۷۰۱ هزار و ۹۰۰ تبعه خارجی از اکتبر ۲۰۱۶ تا سپتامبر ۲۰۱۷ پس از انقضای ویزای خود حاضر به خروج از این کشور نشده اند.

سن دیگو/ امره آیتکین/ خبرگزاری آناتولی

وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا در گزارشی اعلام کرد: ۷۰۱ هزار و ۹۰۰ تبعه خارجی در بازه زمانی اکتبر ۲۰۱۶ تا سپتامبر ۲۰۱۷ علی‌رغم انقضای مدت اعتبار ویزای آنها در این کشور به صورت غیرقانونی اقامت داشتند.

این وزارخانه عنوان کرد که طی این مدت ۱.۳ درصد ۵۲.۷ میلیون بازدید کننده قانونی در آمریکا پس از انقضای ویزا در آمریکا مانده اند. همچنین ۷۳۹ هزار و ۴۷۸ نفر از اکتبر ۲۰۱۵ تا سپتامبر ۲۰۱۶ با ویزای غیر معتبر در آمریکا به سر بردند.

بر اساس این گزارش، آمار مذکور تنها افرادی که از راه های هوایی و دریایی وارد آمریکا شدند را شامل می شود. به این دلیل تخمین زده می شود که تعداد واقعی بیشتر باشد.

شهروندان کانادا، مکزیک، ونزوئلا، انگلیس، کولومبیا، نیجریه، چین، فرانسه، اسپانیا و آلمان بیشترین کسانی هستند که پس از انقضای مهلت روادید خود به صورت غیرقانونی اقامت داشته اند.

براساس پیش بینى دولت آمریکا ۴۰ درصد از ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی موجود در این کشور، با ویزا آمده اند، اما پس از انقضاى آن، حاضر به خروج نشده اند.