منطقه باستانی فریگیه؛ جاذبه جدید گردشگری در ترکیه

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _منطقه باستانی فریگیه در ناحیه آناتولی مرکزی ترکیه این روزها به مرکزی جاذبه برای توریست‌های داخلی و خارجی تبدیل شده است.

اسکی‌شهر/دنیز آچیک/ خبرگزاری آناتولی

منطقه باستانی فریگیه با زیبایی های بی نظیر تاریخی و طبیعی در ناحیه آناتولی مرکزی (استان‌های افیون قره‌حصار، آنکارا، اسکی‌شهر و کوتاهیه)، این روزها به یک مرکز جاذبه برای توریست های داخلی و خارجی تبدیل شده است.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه قصد دارد با همکاری شهرداری‌ها این منطقه تاریخی و طبیعی با کتیبه های صخره‌ای، اتاق های دفن، کلیساها و دودکش های آن را به برند جدیدى در توریسم تبدیل کند.

منطقه باستانی فریگیه بر روی زمینی به مساحت ۵۰۶ کیلومتر مربع واقع شده و در فهرست موقت میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) قرار دارد. این منطقه با قدمت حدود ۳ هزار ساله به عنوان یکی از برجسته ترین مناطق باستانی در ترکیه شناخته و از سوی مردم «کاپادوکیای دوم» نامگذاری شده است.

محمد تنر، مسئول فرهنگ و گرشگری استان افیون قره‌حصار به خبرنگار آناتولی گفت: سال ۲۰۱۸، سال درخشش صنعت گردشگری در ترکیه است. این منطقه باستانی از شهر گردیوم واقع در جنوب غرب آنکارا آغاز و اسکی‌شهر، کوتاهیه و افیون قره‌حصار را شامل می شود. این جغرافیا دارای تعداد زیادی اثر تاریخی است.