افکار عمومی آمریکاییها درباره ازدواج هم جنس گرایان یکپارچه نیست

کانون نواندیشی دینی مدارا _پیمایش جدیدی که از سوی موسسه تحقیقات دینی آمریکا انجام شده نشان می‌دهد مردم آمریکا دربارۀ حقوق همجنس گرایان اتفاق نظر ندارند.
چند سال پیش یک شیرینی پز آمریکایی از پختن کیک عروسی یک زوج هم جنسگرا امتناع کرد و دادگاه در پی شکایت این زوج جریمه سنگینی برای شیرنی پز در نظر گرفت. از آن زمان تحقیقاتی انجام شد که نشان میداد بخش عمده ای از مردم آمریکا خواهان به رسمیت شناختن آزادیهای مذهبی هستند و از اینکه دادگاه حقوق مذهبی دینداران مخالف با ازدواج همجنسگرایان را نقض کند، ناراضیند.

پیمایش انجام شده در بازه زمانی ۲۷ ژوئن ۲۰۰۸ تا ۸ جولای ۲۰۱۸ نشان میدهد که آمریکائیها هنوز بر سر حقوقو شهروندی همجنس گرایان توافق ندارند.

تقریبا نمیی از آمریکائیها (۴۶ درصد) میگویند صاحبان مشاغل مرتبط با مراسم ازدواج از قبیل سالن داران، اهالی موسیقی، شیرنی پزها و دیگران حق دارند به دلایل مذهبی از ارائه خدمات به زوجهای هم جنس گرا امتناع کنند. سال ۲۰۱۷ این آمار ۴۱ درصد بود و این نشان میدهد که تردیدها درباره ازدواج همجنسگرایان در آمیرکا بیشتر شده است.

One thought on “افکار عمومی آمریکاییها درباره ازدواج هم جنس گرایان یکپارچه نیست

  • ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ at ۵:۲۱ ب٫ظ
    Permalink

    این آمار موسسه مذهبی و همچنین نتیجه گیری این سایت، هر دو اشتباه هستند. این امار اگر هم درست می بود (که نیست) تنها نشان می داد افراد از حق آزادی صاحبان مشاغل دفاع می کنند. شاید اگر نظر سنجی دیگری از این افراد می پرسید آیا موافقید صاحبان مشاغل بتوانند از سرویس دادن به مسیحیان خود داری کنند همین افراد جواب مثبت می دادند.

Comments are closed.