سامسون؛ مقصد جدید گردشگران

خانه ایرانیان مقیم ترکیه _سامسون ترکیه با ارزش های تاریخی و فرهنگی، طبعیت و سواحل دارای پرچم آبی و جاذبه های گردشگری و تفریحی متعددی که دارد، گردشگران زیادی را از داخل و خارج کشور به سمت خود می کشاند.

سامسون/ فاتح محمت کورکچو/ خبرگزاری آناتولی

سامسون که یکی از بزرگترین استان های ترکیه در ناحیه دریای سیاه به حساب می آید، با ارزش های تاریخی و فرهنگی، طبعیت و سواحل با پرچم آبی خود گزینه های تفریحی متعدد را در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرار می دهد.

عدنان ایپکدال، مدیر امور فرهنگی و گردشگری استان سامسون طی مصاحبه با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که سال گذشته ۴۷۰ هزار و ۵۲۱ نفر از جمله ۶۲ هزار و ۶۲۱ تبعه خارجی از این استان دیدن کردند.

وی با بیان اینکه سامسون در سال های اخیر به لحاظ کمیت و کیفیت سواحل با پرچم آبی و مهمانسرا های خود نیز در میان برجسته ترین جاذبه های گردشگری ترکیه جای گرفته است، گفت: این استان طولانی‌ترین خط ساحلی بدون هیچ وقفه‌ای در ترکیه را دارد.

ایپکدال افزود: مرکز اسکی آکداغ در سامسون یکی از گزینه های مهم در زمینه گردشگری زمستانی است. شهرستان وزیرکوپرو دارای بافت بکر است و یک مقصد مهم توریستی به شمار می رود. همچنین مسجد چوبی «گوغجلی» به قدمت ۸۰۰ سال در شهرستان چارشامبا که در ساخت آن از هیچ میخی استفاده نشده است، مورد توجه گسترده گردشگران قرار می گیرد.