درخواست پناهجوی افغان مدعی همجنس‌گرایی به دلیل «رفتار غیرهمجنس‌گرایانه» رد شد

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _ درخواست #پناهجوی افغان مدعی همجنس‌گرایی به دلیل «رفتار غیرهمجنس‌گرایانه» رد شد

🔴قابل توجه افرادی که خودشون به خانواده ای جی بی تی وصل میکنن.

🔺مقام‌های اتریش درخواست پناهندگی یک مهاجر افغان مدعی همجنس‌گرایی را به دلیل عدم تطابق رفتار و پوشش او با ادعایش، رد کردند.

به نوشته رسانه‌های محلی، دولت اتریش در پاسخ به درخواست این نوجوان ۱۸ ساله افغان نوشته است: « شیوه راه رفتن، نحوه رفتار و حتی مدل پوشش شما نشان نمی‌دهد که شما تمایلات همجنس‌گرایانه دارید. بنا براین درخواست پناهندگی شما رد می‌شود.»

🔺این نوجوان افغان مدعی است که از ۱۲ سالگی به گرایش جنسی خود پی برده ولی به دلیل شرایط حاکم بر افغانستان امکان بروز آن را نداشته ولی به هنگام ورود اتریش ابزار تمایلات همجنسگرایانه خود را آغاز کرده است. منتقدان تصمیم دولت اتریش معتقدند که این نوجوان افغان به دلیل وجود محدودیت‌های بالا در وطنش درک درستی از رفتار اجتماعی همنجس‌گرایانه ندارد و این طبیعی است که عادت به زندگی فردی داشته باشد و بروز تمایلات طبیعی اش تنها به جمع‌های کوچک محدود شده باشد.

🔺در مقابل، وزارت کشور #اتریش نیز اعلام کرد که امکان توضیح بیشتر در این مورد خاص را ندارد، چرا که پردازش ۱۲۰ هزار درخواست پناهندگی طی دو سال گذشته، تمرکز بر یک مورد خاص را برای این وزارت‌خانه دشوار کرده است. با این حال این وزارت‌خانه تاکید کرده که قطعا در این مورد خاص همه واقعیت‌ها عنوان نشده است. بنا بر اعلام این وزارتخانه، یک #پناهجو باید دلایل قاطع در مورد علت یا علل گریختن از وطن خود را اعلام کند، هر چند که هیچ قاعده مشخصی هم شامل شواهد ارائه شده نمی‌شود اما مقامات قطعا دلایل تصمیم‌گیری خود را به طور مشخص اعلام می‌کنند.

🔺همجنس‌گرایی در افغانستان به عنوان رفتاری انحرافی قلمداد می‌شود که تابع احکام مجازات ذکر شده در اسلام است.