کمبود فشنگ ،مشکل پرچمدار ایران در بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا

 

 

آهاد ـ پرچمدار ایران در مراسم اختتامیه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، گفت: هرچند برای آماده‌ساری با مشکل فشنگ مواجه بودیم، اما تلاش خواهم کرد بهترین عملکرد را به عنوان پرچمدار در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا داشته باشم.

 

سمیرا ارم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: چون بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا اولین تجربه‌ام است، تلاشم بر این است در آرامش کامل و بدون هیچ گونه دغدغه‌ای تمریناتم را پیگیری کنم تا با تمرکز بتوانم عملکرد خوبی را در بخش تپانچه بادی ۱۰ متر و خفیف ۵۰ متر داشته باشم.

وی گفت: در مسابقات قهرمانی جهان که اردیبهشت ماه در کره جنوبی برگزار شد، بعد از ۱۰ سال توانستم رکورد تپانچه خفیف را جابه جا کنم و سهمیه بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۰ توکیو را کسب کنم و این اتفاق بسیار خوبی برای من بود تا بتوانم با روحیه خوبی برای بازی‌های پاراآسیایی آماده شوم. امیدوارم با کسب مدال پرچمدار خوبی در اختتامیه بازیها باشم.

سمیرا ارم ،یکی ازمشکلات اصلی تیراندازان معلول را کمبود فشنگ و تجهیزات عنوان کرد و افزود: این مساله تاثیر زیادی بر روی تمرینات تیم‌ ‌ملی تیراندازی معلولان داشته است. متاسفانه کمبود فشنگ سبب شده که ما در اردوی قبلی تنها دو جلسه تمرین و در اردوی پایانی که وصل به اعزام است، تنها چهار جلسه تمرین برگزار کنیم و این برای آماده سازی تیراندازان کافی نیست. ما در گذشته از فشنگ‌های خارجی برخوردار بودیم و این فشنگ‌ها در ارتقای عملکرد تیراندازان تاثیر مثبتی داشت، اما در حال‌ حاضر مسوولان حتی قادر به تامین فشنگ‌های ایرانی کافی برای تیراندازان اعزامی نیستند. به‌ هر حال با تمام کمبودها سعی خواهم کرد در بازی‌های پاراآسیایی بهترین عملکرد را داشته باشم.

وی در پایان گفت: این که بگویم در بازی‌های پاراآسیایی به چه مدالی دست پیدا خواهم کرد کار سختی است، اما تلاش خواهم کرد عملکردی که در مسابقات قهرمانی جهان داشتم، در بازی‌های پاراآسیایی نیز تکرار کنم و به بهترین نتیجه‌ ممکن دست پیدا کنم.