شکایت یک ایرانی مقیم کلرادو از دادستان کل آمریکا

انجمن همبستگی همه ایرانیان دنیا (آهاد)_پس از دو سال انتظاربیهوده برای انجام یک مصاحبه مهاجرتی یک ایرانی در کلرادو تصمیم گرفته است که موضوع را با طرح یک شکایت علیه جف سشنز دادستان کل آمریکا با توجه به دیرکرد غیر معمولی خودش در دست بگیرد.

علی نجات بخش آزادانی سه شنبه گذشته دوم اکتبر شکایت خود را برمبنای طولانی شدن انتظار برای مصاحبه که به مدت ۲ سال و دو ماه و ۲۸ روز به درازا کشیده شده  که بر خلاف استانداردهای  دولت فدرال است  علیه دادستان کل آمریکا اقامه دعوا کرد. علی نجات بخش که در شهر ارورا ایالت کلرادو از سال ۲۰۱۱ به صورت قانونی مقیم است می گوید این انتظار سبب شده است که او نتواند به موقع شهروند آمریکا شود. در دادخواست که به دادگاه فدرال دنور(مرکز ایالت کلرادو) تسلیم شده است همچنین نام های کریستوفر ورای، مدیر اف بی آی – کریستن نیلسون، مدیر هوم لند سکوریتی و لی سیسنا مدیر اداره مهاجرت و تابعیت نیز برده شده است.
آزادانی می گوید که او درخواست تابعیت را در ۵ جولای ۲۰۱۶ فایل کرده است و از آن زمان به انتظار داده شدن وقت ملاقات است. زمان انتظار برای این درخواست قانونا» ۱۸۰ روز است در حالی که او بیش از ۸۰۰ روز انتظار کشیده است. در شکایت درخواست شده است که قاضی دادگاه به مقامات اداره مهاجرت دستور بدهد که ظرف مدت ۳۰ روز به او  وقت مصاحبه ای برای تابعیت کشور آمریکا تعیین کنند.  سخنگوی دادستان کل از دادن پاسخ به شکایت مربوطه خودداری کرده است.