پولدار شدن به سبک دارا خسروشاهی

 

انجمن همبستگی همه ایرانیان دنیا (آهاد) _ گزارش های مالی بازار سهام ایالات متحده حکایت از آن دارند که عرضه اولیه عمومی سهام شرکت اوبر در سال ۲۰۱۹ می تواند زمینه ساز سودی میلیارد دلاری شود.

 

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از سی نت، براوردهای اولیه نشان می دهند عرضه اولیه عمومی سهام اوبر برابر با ارزشی ۱۲۰ میلیارد دلاری خواهد شد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، طبق گفته دارا خسروشاهی، شرکت اوبر از ابتدای سال آینده اقدام به عرضه اولیه عمومی سهام شرکت خود می کند که ارزش سهام این شرکت را تا ۱۲۰ میلیارد دلار افزایش می دهد.

 

این موضوع پس از آن مورد توجه قرار گرفت که دارا خسروشاهی، مدیر عامل شرکت اوبر، در اوایل ماه جاری گفت که در حال برنامه ریزی برای روزی است که اوبر همه خیابان ها و جاده ها در سراسر جهان را تسخیر کند.

اوبر اخیرا اعلام کرده که در حال حاضر ۱۵ میلیون خودرو یا سیستم تحویل مواد غذایی در روز را اداره می کند. این سرویس شامل حدود ۷۰ کشور است. این شرکت در ماه آوریل سیسم اجاره دوچرخه و اسکوترهای الکتریکی را خریداری کرد و اکنون با نرخ ارزش ۷۲ میلیارد دلاری، دارای بالاترین ارزش سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در جهان است.