یادداشت : شرایط کوهنوردی برای بانوان در مشهد / حسن مقیمی

 

 

مر حله اول: دختران مجرد و زنان متاهل زین پس برای کوهنوردی باید اجازه پدر و همسر را داشته باشند و اگر پدر گرامی و همسر محترم تمایلی به این کار نداشتند کوهنوردی که قطعا ورزش ناسالم و تحریک پذیری است برای شما ممنوع می گردد.

تبصره ۱: دختران مجرد می توانند در زمانی که پدر در خواب ناز بودند انگشت مبارک او را آغشته به جوهر کنند و زیرِ برگه ی رضایت را منقش به اثر انگشت پدرشان کنند.

تبصره ۲: زنان متاهل هم می توانند تشتی از شیر و گل محمدی را آماده کنند و پای شوهر را در آن ماساژ دهند و کمی عشوه به آن اضافه کنند و امید داشته باشند به یاری حق تعالی بتوانند رضایت را جلب کنند.

نکته: اگر زنی ، شوهرش را از دست داده بود و پدرش هم به ملکوت اعلی پیوسته بود راهکار چیست؟

رضایت را از کجا جور کند؟

خواهشا مراجع پاسخگو باشند.

آیا کوهنوردی برای آنان حرام می شود همچون دیدن کشتی و شنای آقایان؟

اصلا شاید دختر بیچاره بی سرپرست و پرورشگاهی باشد ، حکم او چه می شود؟

لطفا دلواپسان مشهدیِ ما ، پاسخگوی احکام صادره ی خود باشند.

مرحله۲: قطعا برای کوهنوردی زین پس بجای استراحتگاه های مناسب باید در انتظار کانکس های نیروی انتظامی باشیم .پس خواهران گرامی آمادگی این را داشته باشید که بعد از هر مرحله از صعود، باید مجوز شما چک گردد تا بتوانید به مرحله بعد صعود کنید در غیراینصورت توسط دلواپسان ، *گیم آور* خواهید شد.

مرحله ۳: در صورت داشتن تمامی مجوزهای لازمه با اسناد منگوله دار ، شک نکنید برادران نگرانِ بالا نشین، آنقدر راهکار دارند که اجازه ندهند شما در مشهد به هیچ قله ای صعود کنید.پس تا اطلاع ثانوی قید ورزش مستهجنِ کوهنوردی را بزنید.

نتیجه: خواهران و مادران گرامی توجه داشته باشید بدلیل شیب تندی که در هنگام صعود به قله وجود دارد لطفا جهت مراعات حال برادران ، از چادر استفاده کنید تا دلواپسانِ چشم پاک و سر به زیری که در پشت سر شما در حال صعود هستند تمرکزشان بهم نریزد. زیرا باعث می گردد پس از سقوط به دره ، قطعا یکسره به شورا بروند و کلا اجازه صعود به کوه که چه عرض کنم به هر خیابان شیب داری( شیب.جنگل.بام.شیبدار ) را ممنوع کنند.

 

 

منبع : نگام ؛ ناگفته های ایران ما